19.02.2018
ד' באדר תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
19.02.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
הליכוד ביתנו משיק הערב את הקמפיין

פחות מחודש לבחירות: רה"מ וליברמן ינאמו בבנייני האומה • נתניהו יצביע על הישגים, כולל עצירת המסתננים • רגיעה בחזית עם ש"ס

מתי טוכפלד, שלמה צזנה ויהודה שלזינגר

נתניהו ובכירי הליכוד. הזירה הפוליטית על סף רתיחה
|
צילום: גדעון מרקוביץ'

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן ינאמו הערב מעל במה אחת, לראשונה מאז הכריזו על הריצה המשותפת של שתי המפלגות. זה יקרה באירוע השקת הקמפיין שיתקיים בבנייני האומה בירושלים, פחות מחודש לפני הבחירות, כשהזירה הפוליטית על סף רתיחה.

אחד המסרים המובילים של נתניהו בקמפיין יהיה הצלחתו הגדולה בתחום הטיפול במסתננים. חגי הדס, בכיר המוסד שהיה האחראי מטעם הממשלה בתקופה מסוימת למאמצים להשבתו של החייל החטוף גלעד שליט, הוא האחראי מטעמו של ראש הממשלה להשבת המסתננים הבלתי חוקיים לארצות מוצאם באפריקה.

אתמול הציג הדס לראש הממשלה את התוכנית שגיבש בנושא, והיעד בה הוא השבתם של עשרות אלפי מסתננים לאפריקה.

נתניהו כינס דיון בנושא ההתקדמות בתהליך השבת מסתנני העבודה הבלתי חוקיים לארצות מוצאם, ובסופו אמר כי "הצלחנו לבלום את הכניסה של המסתננים לישראל. אחרי שהיינו באיום לכניסה של מאות אלפים, החודש לא נכנס מסתנן אחד לערי ישראל. כמו שהבלימה היתה אפשרית גם ההחזרה היא אפשרית, ואנחנו נשיג את היעד הזה".

שלי תוקפת בפייסבוק

אתמול גם חודשו הקרבות הפוליטיים בזירות ה"רגילות". לאחר שיו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', כתבה על קיר הפייסבוק של ראש הממשלה כי היא מזמינה אותו להתעמת - "הגיע הזמן לעימות פומבי על הנושאים החשובים העומדים להכרעת אזרחי ישראל" - מיהרו בליכוד להזכיר, על קיר הפייסבוק של יו"ר העבודה, כי היא עצמה סירבה לעימות במהלך הפריימריז לראשות מפלגתה.

יו"ר מטה ההסברה של הליכוד, השר גלעד ארדן, כתב ליחימוביץ': "איזה עימות בדיוק את רוצה? מול מי בדיוק מהמפלגות שלכם? כשתסיימו את המלחמה ביניכם על מי מייצג את גוש השמאל, תעלי שוב סטטוס בפייסבוק ונדבר דוגרי".

ש"ס והליכוד: "נגד עימות"

בתוך כך, אחרי יומיים של מתקפות הדדיות בין ש"ס לראש הממשלה, אתמול הועברו מסרים מרגיעים בין הצדדים. ל"ישראל היום" נודע כי אנשי ראש הממשלה יצרו קשר עם שלישיית ההנהגה של ש"ס - אלי ישי, אריה דרעי ואריאל אטיאס - והבהירו כי נתניהו אינו מעוניין במתיחות בין הצדדים. אנשי ש"ס העבירו מסרים דומים.

עם זאת בשיחות הובהר כי תיק השיכון, שבו מחזיקה ש"ס, כבר לא יישאר בידה, וכי כוונתו של ראש הממשלה להוציא מידי ש"ס את התיק היא אמיתית וכנה. "לא אנחנו ולא ראש הממשלה רוצים עימות. יש מתח על רקע עניין תיק השיכון, אבל אף אחד לא רוצה להחריף אותו", אמר בכיר במפלגה ל"ישראל היום".

סגן שר האוצר מטעם ש"ס, יצחק כהן, התייחס גם למתיחות בימים האחרונים ואמר בראיון לרדיו קול ברמה כי "היתה מתקפה נגד משרד השיכון ומי שעומד בראשו, והיא היתה מיותרת. השר אטיאס עשה עבודה יוצאת מן הכלל במשרד הזה".

כהן גם התייחס למצב מפלגתו בסקרים האחרונים וטען כי "למרות המספרים הנוכחיים בסקרים, נהיה המפלגה השלישית בגודלה בכנסת הבאה, גדולים יותר מהבית היהודי".

*   *   *

עוד עימות בין הליכוד ביתנו ליו"ר הבית היהודי:

כמה מהחתומים על מודעת תמיכה בבנט - לא חתמו ולא מכירים אותו

גם אתמול נמשכו ההתכתשויות בין הליכוד ביתנו ליו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, אחרי ימים לא רגועים בין הצדדים בעקבות התבטאותו של בנט בדבר סירוב פקודה. בכמה כלי תקשורת התפרסמו אתמול מודעות מטעמו של בנט, שעליהן היו חתומים קצינים מסיירת מגלן, שבה פיקד במהלך שירותו, אולם בדיקה העלתה כי כמה מהחתומים על מכתב התמיכה כלל לא צירפו את חתימתם. חלקם, אגב, כלל לא מכירים את בנט. אחד מיוזמי העצומה, חבר של בנט אשר ביקש לא להזדהות בשמו המלא, אמר כי "שרבוב השמות של כאלה שלא חתמו היה טעות טכנית, ותו לא. עשרות נוספים ביקשו להצטרף אליו". בתגובה לגילוי אמרו בליכוד כי "במקום להתנצל, בנט ממשיך לפגוע בצבא".

בתוך כך, אמש בראיון לערוץ 2 המשיך בנט את המתקפה על רה"מ ואמר כי "שמעתי בימים האחרונים שנתניהו מתכנן קואליציית שמאל עם העבודה, לבני ולפיד".

מתי טוכפלד ואפרת פורשר

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: