23.03.2018
ז' בניסן תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
23.03.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
כל אחת והשלמות שלה

גלבוע/גליל ניצחה את ראשל"צ בקלות 64:76 ומגיעה למשחק מול מכבי ת"א עם מאזן נקי מהפסדים • הכתומים של בירנבוים ייאלצו לחפש ניצחון בכורה מול חולון

אבי סגל (צילומים: עודד קרני)

פארגו. ניפק את ההיי-לייט השבועי
הספסל של ראשל"צ תופס את הראש

מכבי ראשל"צ זוכרת היטב מתי היא פתחה עונה עם 4:0. זה הרי קרה בעונה שעברה. אפי בירנבוים ומאיר טפירו לא זוכרים דבר כזה, מכיוון שזה לא קרה להם.

גם גלבוע/גליל לא זוכרת פתיחת עונה שכזו. נכון לעכשיו היא המרענן הרשמי של הליגה והיא מגיעה למשחק מול מכבי ת"א אצלה בבית כששתי הקבוצות ללא הפסד. משחק עונה במחזור החמישי. ראשל"צ, מנגד, תשחק ביום ראשון בחולון במפגש בין שתי קבוצות שעדיין לא ניצחו ויגיעו מאוד לחוצות, בעיקר מכיוון הספסלים.

ארבעת ההפסדים של ראשל"צ אמנם היו לארבע הקבוצות הטובות בליגה: מכבי ת"א, ירושלים, חיפה וגלבוע/גליל, אבל מה שיכול לתסכל את אפי היא הדרך. ראשון נראית רע מקצועית וגרוע מזה אין בה רוח ואין בה נשמה. זו לא קבוצה שיודעת לשלוף ציפורניים ולנצח משחקים בכוח, דרך ההגנה.

הבעיות המקצועיות רבות ומתחילות בזרים. ג'ייסון וולס נראה מיותר, רוד גריזארד בינוני, דלרון ג'ונסון מקבל הנחה כי רק אתמול עלה לראשונה העונה כשיר ולמעשה נותרנו רק עם לארי אובנון, שאמנם היה מצוין בלא מעט שלבים, אבל לא יכול לנצח לבדו. גם מהישראלים אנחנו לא רואים תרומה משמעותית ואל תשכחו שבראשל"צ ששניים מהישראלים המובילים בליגה: מאיר טפירו וארז מרקוביץ'.

משחק ההתקפה של הקבוצה רע: הקבוצה לא מגיעה ל-70 נקודות במשחק ויושבת על 24 אחוז לשלוש בממוצע עונתי (אתמול 6 מ-29). ראשון, נכון להיום, היא קבוצה אנמית שלא יודעת לייצר מומנטום. למעשה היא קבוצה של לארי אובנון וזהו. אם המצב הזה יימשך, יהיה לה קשה גם מול קבוצות פחות טובות.

איך יודעים שקבוצה מרגישה בטוחה בעצמה? כשהיא מנצחת משחקים גם בערב לא גדול ועוד בלי שהיריבה תסכן אותה. אחרי 15 הפרש ברבע השני, ראשל"צ עשתה שני ניסיונות לחזור, אבל שחקני העמק ידעו להרגיע אותם מהר מאוד. עוד סימן טוב הוא לדעת לנצח משחקים גם כשההתקפה לא מרשימה. מעבר לכל הסופרלטיבים גליל של העונה היא קבוצת הגנה טובה, שסופגת רק 70 נקודות במשחק.

הבעיה של קטש היא שכל הקבוצות שוברות את הראש איך לשמור על פארגו. ראשל"צ ניסתה אתמול איזורית וגם זה לא עבד, למרות שפארגו עצמו לא היה בערב גדול. זה לא הפריע לו לנפק את דאנק ה"היי לייט" הקבוע שלו.

הירבו לקלוע לגלבוע: פארגו 19, כדיר 16 (סחט 9 עבירות, 80 אחוז מהקו), יבזורי 10. לראשל"צ: אובנון 24, גריזארד 15.

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך:
ארז אדלשטיין | על גלבוע/גליל - קבוצה בצלם מאמנה
בשליטה מוחלטת