23.01.2018
ז' בשבט תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
23.01.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
ההבחנה של אלי כהן: "אין לנו בעיה עם מוסלמים, יש בעיה עם ערבים"

פליטת פה מביכה של מאמן בית"ר י?ם בעקבות סערת צירוף השחקנים המוסלמים • הנחמה: ביציע המערבי שרקו בוז ליציע המזרחי • בית"ר צפויה לעמוד לדין בהתאחדות

יורי ילון

אלי כהן. פרשן אזורי
|
צילום: אלן שיבר

"לא נוכל לעבור לסדר היום על דבר כזה. עדיף שהם לא יגיעו, כי לא נקבל את זה שישחקו בבית"ר ירושלים שחקנים מוסלמים". כך אמרו אתמול חלק מאוהדי בית"ר ירושלים על הכוונה של הקבוצה להחתים שני שחקנים מוסלמים השייכים לקבוצת טרק גרוזני הצ'צ'נית, הבלם ג'בראיל קדאייב והחלוץ זאור סדייב.

מנגד, אוהדי בית"ר אחרים תומכים במהלך ומצדדים בהחתמת השחקנים המוסלמים כל עוד לא מדובר בשחקנים ערבים. ההחלטה להחתים את שני השחקנים המוסלמים התקבלה לאחר הנסיעה של בית"ר למשחק הראווה מול גרוזני ולאור הרצון של הבעלים ארקדי גאידמק לקרב בין בית"ר וישראל ובין גרוזני וצ'צ'ניה. מדובר בשני שחקנים צעירים, שאינם נמצאים כרגע בתוכניות של גרוזני, והם אמורים להגיע לארץ בתחילת השבוע.

לאורך כל 90 הדקות לא הפסיקו האוהדים שישבו ביציע המזרחי לקלל את הבעלים ארקדי גאידמק. הבעלים יכול לפחות להתנחם בכך שיושבי היציע המערבי שרקו בוז וניסו להשתיק את הקריאות המכוערות.

מאמן בית"ר ירושלים, אלי כהן, נתפס בפליטת פה מביכה כשאמר: "אין לנו בעיה עם מוסלמים, יש לנו בעיה עם ערבים. יש הבדל בין מוסלמי מאירופה לכאלה מהמזרח התיכון".

כהן אף מתח ביקורת על התנהגות הקהל, כשאמר: "אני לא מבין את האוהדים. יש מיליארד מוסלמים בעולם, וצריך לחיות איתם. אני לא חותם עם שחקן לפי תעודת זהות. אני מבין את הבעייתיות, ומקווה שנמצא פתרון".

בבית"ר הביעו אתמול פליאה על החלטתו של גאידמק להביא לקבוצה שני שחקנים צעירים ולא מרשימים. קדאייב הוא בלם בן 19, שלא שיחק בגרוזני וספק אם יוכל לתרום כרגע לבית"ר. החלוץ סדייב לא הרשים במהלך שש העונות שבהן שיחק בגרוזני, והוא הבקיע במהלכן רק שמונה שערים.

שני השחקנים הביעו חשש להגיע לישראל, לאחר שהבינו כי החתמתם צפויה לעורר מחאה בקרב אוהדי בית"ר. גרוזני אמורה לשלם את שכרם של שני השחקנים המוסלמים כדי שבעתיד יהיה אפשר למכור אותם, וכך בית"ר תוכל לשפר במעט את מצבה התקציבי הרעוע. למרות ההתנגדות של חלק מאוהדי בית"ר, בעבר שיחקו בקבוצה שני שחקנים מוסלמים, ויקטור פאצ'ה האלבני ואיברהים נדאללה הניגרי, שלא החזיקו מעמד מול מחאות הקהל. משקיף המשחק מטעם ההתאחדות ציין בדו"ח את השלטים והקריאות הגזעניות של אוהדי בית"ר, והקבוצה צפויה לקבל זימון לבית הדין ואולי אף לספוג עונש חמור.

מ.ס אשדוד. החלוץ הסרבי, סטפן ספוביץ', שכיכב במדי הפועל עכו בעונה שעברה, צפוי לחתום עד תום העונה.

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: