22.01.2018
ו' בשבט תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
22.01.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
הורשעו מפעילי רשת סחר בנשים

רמי סבן ושותפיו הבריחו נשים לשם עיסוק בזנות • "רשת עם זרועות במספר מדינות"

צבי הראל, כתבנו לענייני משפט

23 אישומים. רמי סבן, אתמול
|
צילום: רוני שיצר

פרשת סחר בנשים חובקת עולם. בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע אתמול ארבעה נאשמים באחת מפרשות סחר הנשים - לשם עיסוק בזנות - מהענפות והמורכבות שנדונו אי פעם בישראל. הרשת, שכתב האישום נגדה כולל 23 אישומים, שלחה זרועותיה גם מעבר לשטח מדינת ישראל.

בראש קבוצת הנאשמים עמד רחמים (רמי) סבן, בן 38 ממושב מגדים. התביעה טוענת כי בין השנים 1999 ל-2004 החזיקו הנאשמים 12 מקומות לצורך עיסוק בזנות בתל אביב וברמת גן. מכתב האישום עולה כי בסך הכל הוברחו לישראל דרך מצרים מאות נשים ממדינות חבר העמים לצורך מכירתן למכוני ליווי שונים, והן נמכרו תמורת סכומים שנעו בין 5,000 ל-7,000 דולר, בהתאם למראה החיצוני שלהן.

הנאשמים הורשעו בעבירות שעניינן סחר בבני אדם לעיסוק בזנות, החזקת מקום לשם זנות, סרסרות, קשירת קשר לביצוע פשע, גרימה לאדם לעזוב את מדינתו לשם עיסוק בזנות, תקיפה, כליאת שווא ועבירות נוספות. בשלב מאוחר יותר, ב-2008, הועתק "העסק" על ידי חלק מהנאשמים לקפריסין.

השופטים חאלד כבוב (ראש ההרכב), ד"ר דפנה אבניאלי ומאיר יפרח קבעו בהכרעת הדין המרשיעה כי חלק מהמתלוננות לא ידעו בארץ מוצאן כי הן עתידות לעסוק בזנות בישראל, ונאמר להם בארצות המוצא כי הן מגיעות לעבוד בעבודות אחרות, דוגמת מלצרות, ניקיון, עבודה עם קשישים, עיסויים ועוד.

השופטים כתבו על סבן כי "הוא היה החוט המקשר בין יתר הנאשמים. הוא הסוחר בנשים הגדול בפרשה, עם זרועות במספר מדינות בעולם. הנאשם דובר רוסית ואנגלית ברמה טובה, ונשמעו עשרות שיחות שלו שבהן הוא היה החלק העיקרי באופרציית הסחר".

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: