18.03.2018
ב' בניסן תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
17.03.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
מהסמינר בבני ברק - לפיתוח אפליקציות

טלטלה בעולם החרדי: למרות גינויי הרבנים, קורס לפיתוח אפליקציות נפתח בעיר - לנשים בלבד

יהודה שלזינגר, כתבנו לענייני דתות

כבר לא טאבו אצל החרדים?
|
צילום: רויטרס

אף שהרבנים קוראים כמעט בכל יום להיזהר ממכשירי הסמארטפונים השונים ומחריפים את ההתבטאויות נגד המכשירים החכמים, בבני ברק נפתח קורס המיועד לנשים, שבו מבטיחים ללמד אותן דווקא את מקצוע פיתוח האפליקציות.

את הקורס פותחות דווקא נשות סמינר "בית יעקב", הנחשב לאחד המוסדות היוקרתיים במגזר החרדי. במודעה שהועברה לאחרונה בקרב מתעניינות נכתב: "אנו פותחים קורס פיתוח אפליקציות לסמארטפון בסביבת אנדרואיד. מטרת הקורס לספק את הכלים המעשיים ואת הידע התאורטי על מנת לעסוק בתחום באופן מעשי".

הקורס, שמחירו 1,800 שקלים, יכלול עשרה מפגשים, ומקום הלימוד הוא לא פחות מרחובה הראשי של בני ברק, רחוב רבי עקיבא. מעבר לכך מבטיחות יוצרות הקורס כי כל שתי תלמידות יקבלו טאבלט, שגם ממנו נשמרים במגזר החרדי. בשיחה עם מנהלות הרישום של הקורס הן מבטיחות כי הוא ייפתח בקרוב, וכעת מצפים לנרשמות אחרונות. הקורס מיועד, כמובן, רק לנשים, ומנהלות הרישום מבטיחות שהוא נמצא בפיקוח של הסמינר.

איש תקשורת חרדי בעיר אמר ל"ישראל היום": "זו תמצית הקונפליקט של הציבור שלנו במלחמה בטכנולוגיה. מצד אחד, זה גורם לנזקים אדירים - בחורי ישיבות מתמכרים לאייפונים ומידרדרים מאוד ברמה הדתית שלהם. מצד אחר, העולם הולך קדימה, אנשים מתפרנסים טוב מהדברים האלה".

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: