28.05.2017
ג' בסיון תשע"ז
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
28.05.2017
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
ליברמן: "התקשורת מציפה שמועות"

לאחר שתקף אתמול את נחום ברנע, שר החוץ לשעבר מותח ביקורת חריפה על כלי התקשורת: "מדליפים שמועות כדי לשבש הליכים"

מערכת ישראל היום, יעל ברנובסקי וערן סויסה

ח"כ אביגדור ליברמן
|
צילום: רואי עלימה

שר החוץ לשעבר, ח"כ אביגדור ליברמן, תקף הבוקר (שלישי) את כלי התקשורת על רקע "הדלפות ושמועות שונות ומשונות שבינן לבין המציאות אין שום קשר".

ליברמן, שזומן לאחרונה לחקירה על רקע ההתפתחויות חדשות בפרשת מינוי השגריר בן אריה, פרסם הודעה בה ביקש להדגיש ש"כל 'השמועות והציטוטים', כביכול מטעמי או מטעם 'מקורבים' בדבר טענות שאטען כביכול במשטרה או השמצות על אנשים אחרים, לא היו ולא נבראו".

השר לשעבר האשים כי הפצת השמועות הינה "מניפולציה לא מתוחכמת במיוחד", שמטרתה "לשבש את ההליכים ולזרות חול בעיני הציבור". ליברמן ציין כי "כל מה שיש לי לומר אגיד בהשלמת החקירה במשטרה ובבית המשפט".

ליברמן נגד ברנע: "ראוי לפרס 'שקרן ישראל לעיתונות'"

ח"כ אביגדור ליברמן המשיך גם אתמול לתקוף את עיתונאי "ידיעות אחרונות" נחום ברנע. ארבעה ימים אחרי שקרא לו "השקרן הגדול בעיתונות הישראלית", תקף ליברמן אתמול את ברנע בפוסט שפירסם בעמוד הפייסבוק שלו שכותרתו "עיתונאי קטן שלי, שקרן גדול שלי".

המתקפה החדשה הגיעה לאחר שברנע הקדיש חלק נכבד מטורו בעיתון בסוף השבוע לליברמן. "קראתי את דבריו של ברנע, שלטורו אפשר לקרוא 'מיומנו של שקרן בלתי נלאה', ולא ידעתי אם לצחוק או לבכות, לאור המחשבה על עד כמה חתן פרס ישראל לעיתונות יכול להיות בדאי ובעל דעות קדומות על כל מי שהוא לא מהמילייה שלו", כתב ליברמן.

השר לשעבר גם ציטט טורים אחרים של ברנע ואמר "אלו הם רק מקצת מהדוגמאות, על קצה המזלג, מכתביו של איש המונע משנאה אובססיבית, שאינו בוחל בשקרים, ושפעמים רבות מדי לסרטי מדע בדיוני יש יותר קשר למציאות מאשר לדברים שהוא כותב. ראוי להעניק לו גם את פרס 'שקרן ישראל לעיתונות'".

לסיכום, ליברמן כותב כי "אני כבר הזמנתי באופן פומבי את ברנע להגיש נגדי תביעת דיבה, ואני מוכן לשם כך גם להסיר את חסינותי על מנת שגם פסיקה רשמית של בית משפט תאשש את הקביעה שברנע הוא שקרן". כמו במתקפה הקודמת, גם הפעם נחום ברנע בחר שלא להגיב לדברים.

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: