פרוייקט H-BLVD של קבוצת חג׳ג׳. צילום: (הדמיה): קבוצת חג'ג

השאנז אליזה של תל אביב: עידן חדש של מסחר ומגורים

שדרת חנויות מהפכנית יוצאת לדרך בימים אלו בעיר הישראלית שאין לה מנוחה, ותזכיר את הרחובות הקסומים ביותר בעולם – המציעים קסם היסטורי, אווירה אורבנית וחווית קניות מודרנית לאורך ציר אחד מושלם • קבוצת חג'ג' מקדמת את השדרה הזו, המשלבת בהרמוניה מיוחדת במינה בין מגורים, מסחר ונגישות תחבורתית

[object Object]

תל אביב, הלב הפועם של ישראל, מתחדשת ומתרחבת ללא הפסקה, ועדיין, לעתים נדמה כי חסרה בה השדרה המסחרית הגדולה והמרהיבה שתזכיר במידת מה את השדרה החמישית בניו יורק או את שאנז אליזה בפריז. השדרות הוותיקות של תל אביב – רוטשילד, בן גוריון ונורדאו – אמנם מביאות עמן קסם היסטורי ואווירה עירונית, אך הן לא מצליחות להעניק את חווית הבילוי המושלמת.

כעת, תל אביב עומדת בפתחו של עידן חדש עם הקמתה של שדרת איינשטיין החדשה –
H-BLVD. מדובר במיזם שאפתני שמטרתו ליצור שדרת קניות מודרנית ומרהיבה שיהיה בה הכל – החל מחנויות מעצבים, סטייל ואופנה, מסעדות יוקרה וחנויות מזון מהיר, מקומות בילוי, ספא ונופש – ברחוב קניות ובילוי אחד ומרשים שיתחבר לאבן גבירול הצפוני ויהפוך לציר מרכזי ומשגשג בעיר, הנשפך עד הים. במרחק של כ-5 דקות הליכה בלבד מהשדרה, מבקריה יוכלו להגיע אל טיילת החוף, ולקנח את הבילוי בחופיה האטרקטיביים של תל אביב.

פרוייקט H-BLVD של קבוצת חג׳ג׳, צילום: (הדמיה): קבוצת חג'ג

לצד החניונים הציבוריים שיוצעו למבקרים במתחם, השדרה תשתלב בצורה הרמונית גם עם תשתיות התחבורה הציבורית המתקדמות, ובפרט עם הקו הירוק של הרכבת הקלה – מה שמבטיח נגישות מושלמת ותנועה רציפה ונוחה לתושבים, למבקרים ולמיליוני המשתמשים החודשיים של הרכבת הקלה. אם נשפוט לפי תוצאות הקו האדום של הרכבת הקלה – על אף שהוא עדיין לא קרוב ליעילות השיא שלו, הוא כבר הוכיח כי הוא משנע בחודש למעלה מ-150% מהתושבים של הערים שאותן הוא מחבר. נזכיר כי הקו הירוק עתיד לחבר בין 6 ערים חדשות, כולל רמת השרון והרצליה.

החלוצה בהקמת השדרה היא קבוצת חג'ג', שמובילה את התכנית להקמת יותר מ-1,000 יחידות דיור חדשות בעיר, לצד מרכזי מסחר מרהיבים. שדרת החנויות H-BLVD תכלול חנויות האופנה של מעצבי העל הבינלאומיים, בתי קפה אורבניים ומסעדות שף מובילות. הערך התיירותי הוא גדול: ניתן יהיה לתכנן יום שלם שיתחיל בארוחת בוקר באחד מבתי הקפה המיוחדים שייפתחו במקום, להמשיך בסבב חנויות יוקרה ולסיים בחוף הים של תל אביב, אשר תהיה אליו גישה ישירה בהליכה ממתחם השופינג.

בשל הבדלי המפלסים בין רחוב איינשטיין לרחובות השכונות מצפון ומדרום, ייהנו השוכרים במתחם מחנויות בגובה כפול ומנגישות מקסימאלית, הן ממפלסי השכונות והן מרחוק איינשטיין. כמו כן, ייהנו המבקרים משטח ציבורי פתוח משוקע שיהווה אבן שואבת ומקום מפגש לכל תושבי השכונה, בין היתר בשל הקרבה למתנ"ס וגני הילדים שייבנו במתחמים גם כן. השכרת שטחי המסחר כבר בעיצומה, והלכה למעשה הושכרו כבר אלפי מ"ר לשוכרים עתידיים. בחירת השוכרים והחנויות שייפתחו בשדרה נעשית על ידי קבוצת חג'ג' בקפדנות, על מנת להעניק חוויה הוליסטית, יוקרתית ומתוכננת היטב, שלא דומה לאף חווית קניות אחרת בישראל.

ביקוש גבוה מעל לשדרת הקניות

מי שצפויים ליהנות במיוחד מהשדרה האקסקלוסיבית הם דיירי הפרויקטים שבונה בימים אלה קבוצת חג'ג' ברחוב איינשטיין, העוטפים את החלקים המסחריים ומתנשאים לעד 30 קומות מגורים – פרויקט EINSTEIN TOWER הגובל ברחובות איינשטיין ולוי אשכול, ופרויקט EINSTEIN 35 הממוקם בחלק המערבי של הרחוב, בפינת איינשטיין ואבן גבירול. מדובר בפרויקט דגל של קבוצת חג'ג' אשר עתיד לשנות את כל פני צפון תל אביב, בתכנון קפדני של אדריכל העל פרופסור משה צור. בשני הפרויקטים עתידות לקום סה"כ 515 יחידות דיור חדשות שיתווספו אל המאות הקיימות, אותן גם הקימה קבוצת חג'ג', כאשר מתוכן נותרו עשרות בודדות אחרונות לשיווק.

פרוייקט H-BLVD של קבוצת חג׳ג׳, צילום: (הדמיה): קבוצת חג'ג'

נזכיר כי רחוב איינשטיין שוקק חיים כבר היום. הקבוצה שהקימו האחים צחי ועידו חג'ג' מפעילה ברחוב את מסעדות העלית "סרפינה" האיטלקית ו"יאוזה" האסיאתית, שזוכות לאטרקטיביות גבוהה, כשלצידן גם "סוליקה" של השף אבי ביטון, ורשת החנויות המצליחה "לחמנינה". כשלוקחים בחשבון את כל המרכיבים הללו, ניתן להבין את הביקוש הגבוה לפרויקטים החדשים של קבוצת חג'ג' ברחוב.

"לצד התכנון המרהיב, החדשנות, הנגישות והיוקרה ששאפנו ליצור בשדרת החנויות H-BLVD, אחד היתרונות הגדולים ביותר של פרויקטים EINSTEIN TOWER 33 ו-EINSTEIN 35, הוא ניהול שטחי המסחר על ידי גוף אחד. כך, כבר בימים אלה אנו בוחרים בקפידה את החנויות שיוקמו ברחוב וזאת כדי להבטיח את החוויה המלאה שהשדרה תעניק לכל העוברים, השבים והמבקרים בה", נמסר מקבוצת חג'ג'.

ואם כבר בפרויקטים ייחודיים עסקינן

במקביל להקמת שדרת החנויות היוקרתית H-BLVD, קבוצת חג'ג' מקימה בימים אלו פרויקט מרהיב נוסף בשכונת פלורנטין, פרויקט MOMA. פלורנטין, אחת השכונות התוססות והמלוטשות בתל אביב, עומדת להתחדש בפרויקט ייחודי שישלים את מהפכת הבנייה ששטפה את האזור בעשור האחרון. עד תחילת השנה הקרובה לערך, צפוי להתאכלס פרויקט MOMA, שישלים את השדרוג הגדול שחווה האזור בפן התרבותי, הקהילתי והאומנותי. הפרויקט נהנה מנגישות מעולה בזכות הקו האדום של הרכבת הקלה, שעוצר בסמוך לו. יתרון זה מאפשר לתושבים גישה מהירה ונוחה לכל חלקי העיר.

פרויקט MOMA, שתוכנן בידי האדריכל גידי בר אוריין ומבוצע על ידי חברת אלקטרה, כולל שני מגדלים בגובה 17 קומות ושני בנייני בוטיק בגובה 6 קומות, הממוקמים בדרך שלמה 46, בין רחוב פלורנטין ליפו העתיקה. הדירות בפרויקט מציעות מפרט עשיר ומרפסות מרווחות בקומות הגבוהות. התמהיל מגוון וכולל דירות 2-5 חדרים, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים. נכון להיום כמעט כל הפרויקט כבר שווק, ונותרו בו מספר מועט מאוד של דירות אחרונות למכירה.

צחי (מימין) ועידו., צילום: קבוצת חג'ג'

"הפרויקט ממוקם בתוך פארק אורבני בשכונת פלורנטין המתחדשת. הפארק הירוק, המשתרע על פני כ-5 דונם, כולל שטחים למסחר, מלונאות ובילוי, בתי קפה ומסעדות, הכל במרחב הפונה לתוך הפארק. מדובר בריאה ירוקה מיוחדת במינה באזור. בין רוכשי הדירות נמנים גם יונתן מרגי, ניב סולטן ומאור שוויצר, והקומיקאים מיקי גבע ושלומי קוריאט, כמו גם השורד האחרון, אסי בוזגלו ואשתו עדי", מספרים בקבוצת חג'ג', ומוסיפים: "מאז הקמתה, קבוצת חג'ג' חרטה על דגלה להביא בשורה של חדשנות, צמיחה ויוקרה בבניית ארץ ישראל, לכלל תושביה ומבקריה.

הפרויקטים EINSTEIN TOWER 33, EINSTEIN 35 ופרויקט MOMA הינם, על קצה המזלג, סמל לעידן חדש ואקסקלוסיבי, לחדשנות וצמיחה בעיר שבה הכל אפשרי".

"מאז הקמתה, קבוצת חג'ג' חרטה על דגלה להביא בשורה של חדשנות, צמיחה ויוקרה בבניית ארץ ישראל"

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו