חלון לים התיכון

מתברר שלא רק מיליונרים יכולים לקנות דירה בקו ראשון לחוף, בתנאי שמוכנים להתרחק קצת מהמרכז

צילום: הדמיה: סטודיו 84 // שכונת אכזיב. מגוון דירות על החוף המרהיב

מסתבר שמגורים ליד הים הם חלום בר השגה שניתן עדיין להגשים, ואפילו במחירים סבירים, בהנחה שאתם לא מתעקשים על מגורים במרכז הארץ. יצאנו לבדוק מה בונים היום לאורך 200 קילומטרים של חוף ים, מצפון ועד דרום, וכמה תעלה לכם דירה חדשה עד 300 מטר מהים.

לדברי יו"ר לשכת שמאי המקרקעין חיים מסילתי, "כיום אין כמעט עתודות קרקע לבנייה למגורים על קו החוף. תוכניות הבנייה הקיימות מיועדות בחלקן הגדול לבניית בתי מלון וכפרי נופש, ולכן מחירי הדירות בקו החוף גבוהים יותר וצפויים לעלות ככל שעתודות הקרקע ייגמרו. קו ראשון לים מזניק את מחיר הדירה ב-30 עד 35% והטבעת השנייה מעלה את המחיר ב-15 עד 20%״.

עם זאת, ככל שמתרחקים ממרכז הארץ המחירים יורדים גם מתחת ל-2 מיליון שקל, בערים כמו אשקלון ועכו, ועד ל- 1.6 מיליון שקל, לדוגמה בקריית ים.

נהריה: לא רק כפר נופש

בשכונת אכזיב בונות היום החברות אלקטרה מגורים וצמח המרמן פרויקט של מאות יחידות דיור, עם דירות 5 חדרים החל מ-1.6 מיליון שקל. השכונה כוללת בנייני מגורים בני 4-8 קומות עם מגוון דירות בנות 4 ו-5 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים המשקיפים לחוף הים, צמודי קרקע, מבני ציבור ומרכז מסחרי.

חברת הנדל"ן סלע בינוי מציעה למכירה מגרשים לבנייה עצמית על קו חוף הים במרחק של כ-120 מטר מהים בפרויקט וילה אכזיב. החברה החלה לשווק ב-2 שלבים 70 מגרשים של כחצי דונם (400-555 מ"ר). מדובר במגרשים פרטיים בטאבו המיועדים לבנייה עצמית מיידית במסלול ירוק של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בחוף המרהיב של אכזיב.

נותרו 22 מגרשים, במחיר של החל מ- 1,700,000 שקל לקרקע לבניית וילה על הים. עבודות הפיתוח הסתיימו והחיבורים לחשמל ולאינסטלציה מחכים בשטח. המגרשים נמצאים בקטע החוף שבין הגן הלאומי אכזיב מצפון והטיילת העירונית החדשה של נהריה שנבנית מדרום.

חיפה: לשמוע את הגלים

חיפה היא כנראה המקום היחיד בארץ שבו ההר שצופה אל הים יותר יקר מהחוף עצמו. אז הנה פרויקט שנמצא במה שקרוי רובע הים החדש בחיפה, אבל הפעם במרחק אווירי של כ-500 מטר מקו החוף. כל הדירות בפרויקט ייהנו ממרפסת שמש עם נוף לים.

אלמוג כרמל מערב יהיה פרויקט המגורים הגבוה ביותר בעיר ויכלול 437 דירות חדשות בשלושה מגדלי מגורים, שיתנשאו ל- 28 עד 31 קומות. הפרויקט ייבנה על מגרש של כ-16 דונם במפגש הרחובות המלך אמציהו והמלך שלמה, בצמוד לשכונת רמת הנשיא.

הדירות יכללו מרפסת, ממ"ד וחניה תת קרקעית, כאשר שטח דירות 4 חדרים הינו 100 מ"ר ושטחן של דירות 5 חדרים הינו 121 מ"ר ומעלה. לכל הדירות חניה תת קרקעית ומחסן. דירות 4 חדרים החל מקומה 19 במחיר המתחיל ב-1.7 מיליון שקל. דירות 5 חדרים החל מקומה ראשונה במחיר המתחיל ב-1.75 מיליון שקל.

על החוף עצמו ממוקמת כמובן שכונת בת גלים, שבמשך שנים סבלה מתדמית ירודה ומחירים מצחיקים. ״המחירים בשלוש השנים האחרונות זינקו במאות אחוזים״, מספר אייל פרידמן, יזם בולט בשכונה, שמקים כעת 50 מטר מהים פרויקט יוקרה עם האדריכל אבנר ישר והמעצב הבינלאומי רון ארד.

עוד פרויקט במרחק דומה מהים הוא יוברט המפרי 23, בניין בן 4 קומות עם 11 דירות. אחים עזורי יוזמים ומנהלים את קבוצת הרכישה ומשווקת הפרויקט היא חברת שניר. התכנון על ידי ויטנר אדריכלים.

ניר שמול מנכ"ל חברת שניר מתגאה שמהדירות בפרויקט אפשר יהיה לשמוע את הגלים. לרגל תחילת השיווק מוצעות דירות החל מ-1,400,000 שקל לדירת 2.5 חדרים והחל מ-2,250,000 לדירת 4 חדרים, בתנאי תשלום ייחודים.

טבריה: על שפת ים כנרת

בשנים האחרונות חלה התעוררות בבנייה בטבריה. עכשיו שהכנרת מלאה ניתן לרכוש דירות על שפת האגם מעל הקו האדום.

שמאי המקרקעין שמוליק כהן מחברת SK שמאות מקרקעין עוסק בליווי פיננסי לפרויקט AGAM של היזם זאב יוכלמן, הנבנה במתווה של קבוצת רכישה. לדבריו, זהו אחד הפרויקטים היחידים אשר מוקמים בקו ראשון לכנרת, מרחק נדיר של 50 מטר מהמים.

הפרויקט כולל חדר כושר וספא לצד בריכת שחייה וחוף ים צמוד. סך הכל נבנות 207 דירות מגורים, שכולן צופות לכנרת. בפרויקט מוצעות דירות אחרונות בשטח של 50 מ"ר תמורת כ-1.25 מיליון שקל ודירות של 70 מ"ר בכ-1.6 מיליון שקל.

עתלית: רצועה כחולה

שכונת המגורים כחול של קנדה ישראל ממוקמת על אחת מרצועות החוף היפות. 147 יחידות דיור מוקמות על 47 דונם במרחק 200 מטר מהחוף, ביניהן דירות גן, גג וצמודי קרקע.

״הקוטג'ים בנויים ברמה גבוהה מאוד ומתוכננים על ידי אדריכלית העל אורלי שרם. יהיו בהם טברנות יוקרתיות הצופות אל הים, שיאפשרו אינטימיות ותחושה של מרחב וטבע״, מציין ברק רוזן מבעלי החברה.

חדרה: החוף הלבן

רובע עצום מתוכנן על חוף הים, מצפון לגבעת אולגה. החוף הלבן של חברת אסיה גרופ, בתכנון פרופ' משה צור, כולל קומפלקס מגורים יוקרתי המשתרע על 17 דונם, עם מגדלים בני 25 קומות כל אחד, 300 מטר מהים. 261 יחידות דיור כבר נמכרו ברובן, וגם וילות במרחק 100 מטר מהים.

גם השכונה המוזנחת גבעת אולגה מתחדשת. הוועדה המחוזית הגישה תוכנית להתחדשות עירונית במתחם הגדוד העברי. התוכנית כוללת הקמת שני מגדלים בני 25 ו-33 קומות עם 274 יחידות דיור, במקום שלושה מבנים ותיקים בני ארבע קומות עם 36 יחידות דיור.

הפרויקט, בשטח של כ-6 דונם, נמצא בצומת הרחובות הגדוד העברי והרב ניסים, רחובות ראשיים במרכז הוותיק של גבעת אולגה, המחברים את השכונה מזרחה אל מרכז חדרה וצפונה אל פארק הנחל, וכן בסמוך לטכנודע.

התוכנית תואמת את תוכנית המתאר הכוללנית של חדרה, שאושרה ב-2014, וכן את תוכנית המתאר להתחדשות עירונית של גבעת אולגה, שאושרה לאחרונה וקבעה את מתחם הגדוד העברי כמיועד להתחדשות. בשל הקירבה למצפה הכוכבים, החליטה הוועדה כי המבנה הגבוה יותר יהיה מרוחק מהמצפה, כדי לא להפריע לתפקודו.

לדברי ראש העיר צביקה גנדלמן, "מערב העיר הוא יעד אסטרטגי לפיתוח משמעותי, שיחזק את העיר כולה. שמירה על המרחב הציבורי בפרט ברצועת החוף, השקעה בתיירות, בילוי ומרכזים מסחריים, תוך חיזוק שכונת גבעת אולגה ויתר השכונות במערב חדרה, יהפכו את האזור למוקד משיכה מכל הארץ".

נתניה: לא רק לצרפתים

האקלים הישראלי משך אליו בשנים האחרונות צרפתים רבים, שרכשו דירות על קו הים בנתניה. בפרויקט היוקרה של חברת בריגה בשכונת עיר ימים נותרו למכירה 3 דירות אחרונות בנות 165 מ״ר, בתוספת מרפסת של 30 מ״ר במחיר 6.5 מיליון שקל.

לדברי יקי בריגה, מנכ"ל חברת בריגה, "מדובר בהזדמנות האחרונה לרכוש דירות באחד המיקומים הכי יפים בישראל, ממש על קו החוף".

בריגה טאוורס בנתניה. ממש על קו החוף // הדמיה: יח"צ

בשכונת עיר ימים נבנה פרויקט דמרי בשמורת ים, הכולל 215 יחידות דיור ב-3 מגדלים בני 21 קומות כל אחד. הפרויקט ממוקם מול שמורת האירוסים בקו הראשון למים. יש בו בריכת שחייה פרטית, לובי מפואר, חדר כושר מאובזר, מועדון דיירים ופארק פרטי. נותרו למכירה דירות פנטהאוז, שמוצעות במחיר החל מ-6 מיליון שקל ומיועדות לאכלוס מיידי.

תל אביב: עפים על השכונה

אחרי 81 שנה, זה כבר לא נראה כמו שדה תעופה. משרד הביטחון השלים לפני כארבעה חודשים את הפינוי של שדה דב, המשתרע על כ-750 דונמים, שנסגר ביולי 2019. השטח המפונה יועבר לידי רשות מקרקעי ישראל. תוכנית הענק לבנייה כבר אושרה במוסדות התכנון וצפויה להניב מיליארדי שקלים.

16 אלף יחידות דיור ייבנו כאן, מחציתן מוגדרות כדיור בר השגה. גם חצי מיליון מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר, 3,700 חדרי מלון ורצועת חוף של 2 ק"מ שתיפתח לציבור. הקו הירוק של הרכבת הקלה יחצה את שדה דב ויגיע אליה מרחוב אבן גבירול לכיוון השרון.

בת ים: נוף פתוח לים

הערים היחידות בגוש דן עם מלאי קרקעות בקרבת הים הן ראשון לציון ובת ים. שכונת פארק הים בבת ים, אשר נבנית בימים אלה, ממוקמת בחלקה הדרומי ביותר של בת ים, ממש על גבול ראשון לציון מערב. השכונה צפויה לכלול 10,000 דירות ועתידים לקום בה מתחם מלונות ופארק חוף, מרכז אקדמי, מרכז ספורט ומבני ציבור ותרבות.

חברת אזורים מקימה בשכונה מגדל בגובה 27 קומות עם 113 דירות. המגדל מוקם במתחם יוקרתי בשכונה, שבו ייבנו כמה בניינים רבי קומות ובמרכזם שביל המוביל לפארק שגובל בחוף הים. בבניין יוצעו למכירה דירות 3, 4 ו-5 חדרים, וכן מיני פנטהאוזים ופנטהאוז.

מיקומו המיוחד של הבניין בשכונה מאפשר לדיירים הפונים לכיוון מערב נוף פתוח לים. מחירי הדירות נעים בין 24 ל-27 אלף שקל למטר. מחיר דירת 4 חדרים ממוצעת יהיה כ- 2.5 מיליון שקל.

עוד פרויקט מעניין: חברת וויי בוקס בונה בשכונה את פרויקט לייטהאוס, שייחודו בציפוי הזהב שלו בסגנון דונלד טראמפ. בפרויקט נמכרות דירות 3 חדרים במחיר התחלתי של 2.5 מיליון שקל. האכלוס מתוכנן לתחילת 2021.

אשדוד: מגדלים במע״ר על הים

רוב הבנייה במרכז העיר אשדוד מרוכזת כיום במע"ר, מתחם מגורים ומסחר המתוכנן ליד הסיטי של אשדוד והיכל התרבות. מתוכננות לקום 3,200 יחידות דיור, והבנייה בעיצומה.

חברת אחים דוניץ בונה בשכונה את פרויקט אפ טאון, ממנו נשקף נוף לים, והוא יכלול 5 מגדלים עם כ-500 דירות וכ-1,000 מ"ר למסחר. מחיר התחלתי לדירת 3 חדרים בפרויקט הינו החל מ-1.7 מיליון שקל. האכלוס צפוי לאפריל 2021.

מגדלי הדקל של חברת נוף עירוני יזמות מקבוצת נחמיאס הינו מתחם מגורים בקו ראשון לים באשדוד. הפרויקט כולל 5 מגדלי יוקרה בני 29 קומות כל אחד עם 846 דירות. המיקום בסמיכות לטיילת מטופחת שיורדת לאורך חמשת המגדלים מרחוב רוגוזין אל הים דרך שדרות יצחק הנשיא.

בימים אלה כבר מאכלסים את המגדל הראשון. מחירים לדוגמה: דירת 2 חדרים עם מרפסת צופה לים החל מ-1,525,000 שקל, דירת 3 חדרים עם מרפסת החל מ-1,735,000 שקל, דירת 4 חדרים עם מרפסת החל מ-2,015,000 שקל, דירת 5 חדרים עם מרפסת צופה לים החל מ-2,450,000 שקל.

חיים קקון סמנכ"ל השיווק והפיתוח של קבוצת נחמיאס מעריך כי ״הפערים באשדוד בין דירות בקו ראשון לים לבין דירות שאינן בקרבת הים לא מספיק גדול. יש צפי ממשי להגדלת הפער באופן משמעותי״.

אשקלון: ים בר השגה

באשקלון מוקם היום פרויקט SEA@SKY על עתודת הקרקע הזמינה למגורים במרינה, מול רצועת החוף, 100 מטר מהים. הפרויקט נבנה על ידי חברת יורו ישראל, ודירת 4 חדרים נמכרת במחיר התחלתי של 1.6 מיליון שקל. האכלוס צפוי בתוך שנה וחצי.

עופרה חדד סמנכ"לית חברת יורו ישראל: "אשקלון הופכת היום לעיר אטרקטיבית. מחירי הדירות על יד הים עדיין נמוכים מאשדוד ונתניה. העובדה שמחירה של דירה בפרויקט הינו פחות מ-2 מיליון שקל הופכת את המגורים ליד הים לברי השגה עבור ישראלים רבים".

 SEA@SKY . אשקלון הופכת לעיר אטרקטיבית // הדמיה: רן ון דן

חברת אפגד בונה את פרויקט בריזה בשכונת אפרידר באשקלון, בסמוך לחוף דלילה. לא רחוק מהטיילת ומהמרינה מתוכנן מגדל מגורים בגובה 25 קומות עם 93 דירות (4 בכל קומה). הדירות בנות 3 עד 5 חדרים וכן דירות פנטהאוז. מחציתן פונות לים עם מרפסות גדולות במיוחד בשטחים של 15-41 מ"ר. הדיירים ייהנו מלובי מפואר בגובה שתי קומות, מועדון דיירים וחדר כושר.

מחירים: החל מ 1.46 מיליון שקל לדירת 3 חדרים 75 מ"ר + מרפסת 15 מ"ר. החל מ-1.63 מיליון שקל לדירת 4 חדרים 101 מ"ר + מרפסת 21 מ"ר. החל מ-1.78 מיליון שקל לדירת 4 חדרים עם מרפסת גדולה של 42 מ"ר. החל מ-1.85 מיליון שקל לדירת 5 חדרים 124 מ"ר עם מרפסת 21 מ"ר. אכלוס צפוי לפרויקט: 2023.

אילת: מגורים ונופש

בשנים הקרובות ייבנו באילת 18 אלף דירות למגורים וכ-7,000 חדרי מלון. פרויקט Sea Side נבנה על ידי חברת יוסי אברהמי במקום מלון סונסטה, ממש על קו החוף. המבנה יכלול 200 יחידות למגורים ועוד 80 יחידות מלונאיות - בהפרדה מוחלטת ביניהן.

מדובר בפרויקט היחיד מסוגו כיום שאושר למגורים ולא לתיירות בקו הטיילת של אילת. מחיר דירת סטודיו מתחיל מ-999,000 שקל. האכלוס צפוי כשנתיים מקבלת ההיתר.

בפרויקט המלונאות והמגורים בראון 42 מעלות, אשר בונה קבוצת כראל, ניתן לרכוש דירת 2 חדרים במחיר החל מ-1.2 מיליון שקל ודירות גן החל מ-1.3 מיליון שקל.

לדברי היזם אבי כראל, זהו מוצר חדש בישראל, ובוודאי באילת. "מצד אחד מתחם מלונאות מופרד מהמגורים - הדירות נמצאות בבעלות הדיירים בטאבו, כלומר מדובר בדירות לכל דבר, שהרוכשים יכולים לשהות בהן 365 יום בשנה. מצד שני, הם יכולים לקבל את כל שירותי המלון".

יד שנייה על הים

  • נהריה: פנטהאוז 5 חדרים ברחוב שקד, 150 מ"ר, מרפסת 100 מ"ר, חניה ומעלית, נמכר ב- 1,440,000 שקל.
  • קריית ים: דירת 2 חדרים ברחוב שפירא, 30 מ"ר, קומה 1/4, ללא מעלית וחניה, נמכרה ב- 680,000 שקל.
  • נתניה: דירת 4 חדרים בשדרות ניצה, 125 מ"ר עם מרפסת 12 מ"ר, בקומה 20, עם חניה תת קרקעית ומחסן, נמכרה במחיר מציאה של 2.5 מיליון שקל. מדובר בדירה חזיתית בבניין מפואר עם בריכה, שומר וחדר כושר, הממוקם בקו ראשון לים. הדירה שייכת ליהודי דרום אפריקאי והייתה מושכרת עד היום. היא נמכרה לאמריקאים שרכשו אותה כדריסת רגל בארץ ולצורך השקעה.
  • אשדוד: דירת 5 חדרים ברחוב אקסודוס, 150 מ"ר נטו כולל מרפסת 18 מ"ר, בקומה 17 מתוך 21, עם 3 מעליות, חניה ומחסן, נמכרה לאחרונה ב-2.8 מיליון שקל. מדובר בדירה חזיתית בפרויקט של י.ח דמרי.
  • לוקט בידי רי/מקס חלוצים, רי/מקס Together, רי/מקס כחול לבן, רי/מקס פמילי, אנגלו סכסון נתניה ואשדוד
טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר