יפה בן דויד. "אם לא נגיע להסכמות בימים הקרובים ניאלץ לחדש את המאבק" | צילום: קוקו

נגמרה השביתה: הסתדרות המורים מקפיאה את העיצומים, הלימודים יתקיימו כסדרם

אחרי כמה ימים של חוסר ודאות, הסתדרות המורים שעתה לבקשת שרת החינוך יפעת שאשא ביטון - ותפסיק את השביתה • מזכ"לית ההסתדרות, יפה בן דויד: "מקווה להמשך מו"מ ענייני וכנה" • שאשא ביטון: "נאפשר למורים ולתלמידים לסיים את השנה בצורה מסודרת" • ליברמן: "ממשיכים בכל הכוח בקיום מו"מ ענייני לטובת שדרוג מערך החינוך "

הסתדרות המורים הודיעה היום (חמישי) כי יוקפאו העיצומים והשביתה תופסק. זאת, לאור בקשת שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, ולאחר פגישתה העניינית של מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, עם הממונה על השכר באוצר, קובי בר נתן. כמו כן, נקבעה פגישת המשך ליום ראשון הקרוב. לכן, לאור כל זאת, הוחלט להקפיא את העיצומים.

מבן דויד נמסר: "נעתרנו לבקשת שרת החינוך והחלטנו להקפיא את העיצומים. אני מקווה להמשך מו"מ ענייני וכנה עם הממונה על השכר, ומצפה ששאר הגורמים בממשלה ובמערכת הפוליטית גם יראו לנגד עיניהם את טובת המערכת, ויבינו כי אם לא נגיע להסכמות בימים הקרובים - ניאלץ לחדש את המאבק".

משרת החינוך שאשא ביטון נמסר: ״אני מברכת את מזכ״לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, על שנעתרה לבקשתי להקפיא את העיצומים. בכך נאפשר לילדים ולמורים לסיים את שנת הלימודים בצורה מסודרת, וליהנות משלל הפעילויות החווייתיות שמחכות להם בשבוע הקרוב.

"בכוונתי להמשיך להוביל קידום מהיר של המו"מ כדי לחזק את מעמדם של המורים, גיוס צוותי הוראה ופתיחה מסודרת של שנת הלימודים תשפ"ג". 

שר האוצר, אביגדור ליברמן צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "אני מברך על כך שהשביתה של המורים מסתיימת ושממשיכים בכל הכוח בקיום מו"מ ענייני לטובת שדרוג מערך החינוך. התלמידים, המורים וההורים ראויים לסיום שנת לימודים מוצלחת, ללא שביתות ועיצומים". 

שר האוצר אביגדור ליברמן, צילום: אורן בן חקון

כזכור, לפני כמה ימים פתחה הסתדרות המורים בשביתה, שבמסגרתה החלו ימי הלימודים בשעה 10:00. השביתה החלה בעקבות טענות המורים כי שכרם נמוך עד כדי כך, שעובדי הוראה נוטים לעזוב את מערכת החינוך - ואין מי שילמד בכיתות. במקביל, בגלל השכר הנמוך של מורים מתחילים, לא מגיעים צעירים איכותיים ללמוד במוסדות להכשרת מורים.

"לא לפחד": כ-20 אלף מורים בהפגנת הענק במוזיאון תל אביב

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו