בנט במסר לאיראן: "מי שזומם לפגוע בנו כאן - יישא במחיר כבד בביתו שלו"

רה"מ בנט, נשיא המדינה הרצוג והרמטכ"ל כוכבי נשאו דברים בטקס סיום קורס טיס • הנשיא הרצוג: "אני מזהיר את כל מי שחושב לנסות אותנו, איננו עומדים בחיבוק ידיים למול האיומים" • הרמטכ"ל כוכבי: "אין מדינה בעולם שמתמודדת עם אויב בשש זירות שונות"

qבנט במסר לאיראן: "מי שזומם לפגוע בנו כאן - יישא במחיר כבד בביתו שלו"

בצל המשבר הפוליטי והאיומים מצד איראן: בכירי הפוליטיקה הישראלית נשאו דברים בטקס סיום קורס טיס של מחזור 184, בבסיס חצרים שליד באר שבע. בין הנואמים: נשיא המדינה יצחק הרצוג, ראש הממשלה נפתלי בנט, הרמטכ״ל אביב כוכבי וסגן שר הביטחון אלון שוסטר. 

נשיא המדינה הרצוג פנה לבנט בנאומו ואמר: "אני מבקש בהזדמנות הזו להודות לך - מכובדי רה"מ נפתלי בנט. בשבוע הבא אתה עתיד לסיים את תפקידך. יהיו לנו עוד הזדמנויות להיפרד. שיתפנו יחד פעולה למען ביטחון ישראל, בהערכה הדדית ובחברות, כשטובת המדינה תמיד לנגד עיניך, ועל כך תודתי הגדולה".

לאחר מכן פנה לנוכחים, והמשיך בדבריו: "ביטחון אזרחי ישראל עומד למבחן יום-יום. אתגרים רבים לפנינו, גלויים לעיני הציבור, וסמויים מהן. איראן שולחת זרועות ארוכות של טרור לתוך ישראל, לגבולותינו - וגם למדינות אחרות. אין אף מדינה בעולם שהייתה נותנת לאזרחיה החפים מפשע להיות מאוימים אך ורק בשל זהותם.

הרצוג בטקס סיום קורס טיס: "איננו עומדים בחיבוק ידיים למול האיומים" // צילום: יניב זוהר // ביטאון חיל האוויר

"התבשרנו היום על ניסיונות לחטוף ישראלים ולפגוע בהם, והאמינו לי שזרועות הביטחון של מדינת ישראל פועלות 24/7, בפעולות סיכול ומניעה המזכירות לא אחת סרטי מתח ועלילה, שבהם המציאות עולה לפעמים על כל דימיון.

"אני מזהיר את כל מי שחושב לנסות אותנו. איננו עומדים בחיבוק ידיים למול האיומים. ישראל שומרת על חופש פעולה, ומבטיחה את האינטרסים הביטחוניים שלה. ידנו הארוכה תגיע לכל מקום שנבחר, בכל זמן שנבחר, ובכל דרך שנבחר".

"עשיתי את הכי טוב שיכולתי"

גם ראש הממשלה נפתלי בנט נשא דברים, ואמר: "בעוד כמה ימים אני מעביר את מקל השליחים. נדמה לי שאני מעביר מדינת ישראל חזקה, בטוחה, שקטה בגבולות. אויבינו יודעים היטב שאנחנו נגיע לכל פינה בעולם כדי לשמור על ביטחוננו. מי שזומם לפגוע בנו כאן - יישא במחיר כבד בביתו.

"בנימה אישית, אני רוצה להודות לכם: לחיילי צה"ל, לרמטכ"ל, לכל ארגוני הביטחון, על הזכות הנדירה להנהיג אתכם. בכל פעם שאישרתי תקיפה אווירית של טייסי חיל האוויר, מבצע קרקעי של לוחמי צה"ל או ימ"מ או פעולה חשאית של הארגונים האחרים - ידעתי שיש על מי לסמוך.

"עשיתי את הכי טוב שיכולתי למען עם ישראל. בוגרות ובוגרים יקרים, בשם ממשלת ישראל ואזרחי ישראל, אני אוהב אתכם וסומך עליכם, ועם ישראל מצדיע לכם".

"מסכין ועד גרעין"

הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, עלה לבמה ונאם גם הוא: "בימים אלו לפני שנה, צה"ל כולו שמר על החומות. מבצע שומר החומות היה תגובה חריפה ובלתי צפויה לניסיון חמאס לפגוע באזרחי המדינה. זה היה מבצע שהשיג את הפגיעה הקשה ביותר בפרק הזמן הקצר ביותר ברצועת עזה. מבצע שהוביל לשנה השקטה ביותר זה 15 שנים, והיה מפגן של עוצמה: עוצמת הכוח האווירי ושל תשלובת מודיעין ואש, המנצלת באופן מקצועי את ממד האוויר.

"טייסי חיל האוויר היו לאורך כל המבצע שומרי החומות של מדינת ישראל ואזרחיה. צה"ל וחיל האוויר לא מסתפקים בהגנה מקו החומה, אלא יוצאים לעומק שטח האויב כדי לפגוע בו ובאמצעי הלחימה שהוא מנסה לבסס נגדנו.

"אין מדינה בעולם שמתמודדת עם אויב בשש זירות שונות, ואין צבא בעולם בפועל בכל כך הרבה זירות במקביל. זו התמודדות חסרת תקדים: מסכין ועד גרעין, מג'נין ועד טהרן, מתת-קרקע ועד החלל.

"זהו גם מנעד הפעולות של צה"ל, ולחיל האוויר יש בו תפקיד מרכזי ביותר. הוא עושה זאת מצוין כי הוא חיל מצוין, ומהיום אתם מצטרפים אליו באופן פעיל, ומתייצבים כטייסים בקו ההגנה הראשון".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר