המפכ"ל נפגש עם מנהיג הפלג החרדי הקיצוני

שבתאי נועד עם הרב אשר דויטש, מנהיג הפלג הירושלמי • אנשי הפלג מרבים להפגין נגד גיוס החרדים

המפכ"ל בדרך לפגישה עם מנהיג הפלג הירושלמי, צילום: דוברות המשטרה

בדרך למפנה דרמטי ביחסים? במסגרת סבב פגישות עם רבנים ואדמו"רים בחברה החרדית, התקיים הערב (שלישי) מפגש ראשון מסוגו של מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי עם ראש הישיבה, הרב אשר דויטש, מנהיג הפלג הירושלמי.

המפגש בין שבתאי לאחד ממנהיגי הפלג הירושלמי אינו מובן מאליו כלל וכלל. הפלג הירושלמי נחשב לאחד הפלגים הקיצוניים ביותר בחברה החרדית, שבין היתר מוביל את המאבק נגד גיוס החרדים לצה"ל ואת ההפגנות האלימות שגרמו לפקקי ענק במדינת ישראל ולעימותים עם שוטרים. בכל פעם שאחד מחברי הפלג נעצר על ידי צה"ל או המשטרה מכיוון שערק וסירב להתגייס, פותחים בפלג הירושלמי במחאה אלימה וחוסמים צמתים משמעותיים במדינת ישראל.

עימותים רבים עם המשטרה. הפגנה של הפלג הירושלמי (ארכיון),

הביקור של שבתאי עם הרב אשר דויטש התקבל בזעם בקרב חלק מאנשי הפלג. בתקשורת החרדית דווח כי בכירים בפלג הרב צבי פרידמן זועמים על פגישת המפכ"ל במעונו של הרב דויטש.

המפכ"ל הגיע מלווה ברב המשטרה, ניצב משנה הרב רמי ברכיהו, ושוחח עם הרב אשר דויטש על שיתופי הפעולה של המשטרה עם החברה החרדית.

הרב שמע מהמפכ"ל על הצעדים שנוקטת המשטרה בכדי להעניק שירותי משטרה טובים יותר לחברה החרדית על כל גווניה.

בנוסף דנו השניים באתגרי המשטרה ומשימותיה הרבות בשמירה על החוק והסדר. כאמור מדובר בסבב מפגשים שמקיים המפכ"ל במסגרתו נפגש לאחרונה המפכ"ל עם האדמו"ר מגור ובהמשך צפויים מפגשים נוספים עם ראשי החברה החרדית בישראל.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר