קיילי קווקו ב"הדיילת"

"לא לקחת את עצמך באופן רציני זאת אמנות": הכוכבת הקומית חוזרת

במשך 12 שנה היא היתה פני ב"המפץ הגדול" • עכשיו קיילי קווקו משחקת בקומדיית פשע חדשה, "הדיילת", שעולה ב־HOT, ונהנית להיות לראשונה גם בתפקיד המפיקה

מחר תעלה ב־HOT סדרה קומית חדשה בשם "הדיילת" בכיכובה של קיילי קווקו, הלוא היא פני מהסדרה "המפץ הגדול".

"הדיילת" היא קומדיית פשע על פי ספר של הסופר האמריקני כריס בוהג'ליאן. קווקו מגלמת את קאסי בודן, דיילת אלכוהוליסטית הוללת, שנוהגת לשתות במהלך הטיסות ולנהל רומנים חולפים עם הנוסעים שהיא פוגשת במטוס. חייה המתירניים והנוחים של קאסי משתבשים לחלוטין כשיום אחד היא מתעוררת במלון בבנגקוק בלי שום זיכרון מהלילה הקודם, ונחרדת למצוא גבר מת במיטה לידה.
בזמן שה־FBI מתחיל לחקור את מה שקרה בתאילנד, היא מתחילה להזות פלשבקים שמזכירים לה פרטים מאותו יום, והיא תוהה אם היתה לה יד במה שקרה. לצידה מככבות בסדרה זושה מאמט ("בנות"), רוזי פרז ("ללא פחד") וטי. אר. נייט ("האנטומיה של גריי").

"הדיילת" משודרת בארה"ב בשירות הסטרימינג HBO מקס, והיא כבר חודשה לעונה נוספת. הסדרה היתה מועמדת לשני פרסי גלובוס הזהב ולתשעה פרסי אמי, כולל בקטגוריות הסדרה הקומית הטובה ביותר והשחקנית הראשית בסדרה קומית עבור קווקו - שמשמשת גם אחת המפיקים הראשיים. "המפץ הגדול", שרצה במשך 12 עונות והיתה הסדרה הקומית הנצפית ביותר בארה"ב במשך שנים רבות, הפכה את קווקו (36) לאחת מכוכבות הטלוויזיה האהובות ולאחת מאלה שזוכות למשכורות הגבוהות ביותר בתעשייה.

בשיאה של "המפץ הגדול" היא הרוויחה מיליון דולר לפרק. לפני הפריצה שלה היא שיחקה בסדרות כמו "8 כללים פשוטים" ו"מכושפות", ובקולנוע בסרטים כמו "מיליון דרכים להתפגר", "שושבין להשכרה" ו"למה דווקא הוא?"

בפאנל מקוון לקידום "הדיילת" סיפרה קווקו: "בשנים האחרונות התחלתי לחפש לעצמי פרויקטים להפיק. כל מיני הצעות וספרים שהגיעו לשולחני לא היו מספיק מעניינים, אבל כשנתקלתי בספר 'הדיילת' - נדלקתי משורה אחת שקראתי. הרמתי טלפון כדי לנסות להשיג את הזכויות ואמרתי שמאוד אהבתי את הספר, אף שבפועל עדיין לא ממש קראתי אותו".

לדבריה, "מדובר בתפקיד שהוא חלומה של כל שחקנית. זו דמות מלאת פגמים שיש רכבת הרים של סיבוכים בחייה, אבל היא בעלת לב זהב ועוצמה. זו אישה שכיף לגלם אותה. אחרי כל כך הרבה שנים בסדרה קומית שצולמה באולפן מול קהל חי, רציתי לנסות משהו קצת יותר אפל אבל גם קומי. זו הפעם הראשונה שבה הייתי מפיקה ולקחתי חלק בצד הקריאטיבי. זה שינה לי את כל הקריירה. עכשיו אני ממקבלי ההחלטות ואני לומדת כל הזמן".

עוד אמרה קווקו כי באופן טבעי היא נמשכת לסדרות קומיות. "תמיד אהבתי קומדיות, אהבתי שאנשים פורצים בצחוק. צפיתי מילדות בסיטקומים כמו 'לוסי אהובתי'. לא לקחת את עצמך באופן רציני זו אמנות. בסדרה החדשה יש הרבה קיילי. הצוות סביבי מכיר אותי וידע להכניס את הקול ואת האופי שלי לדמות, וזה דבר חשוב. אני עדיין עושה קומדיה, אבל זה שונה. יש רגעים של דרמה ושל מתח, יש סצנות אקשן. זה היה חדש עבורי. אני ממשיכה במסע מוכר ואהוב, פשוט ברכב חדש".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו