ההסתדרות הציונית לנועה קירל: "תשירי בעברית"

יפעת עובדיה לוסקי, ראש המחלקה לעברית ותרבות, שגרה מכתב לזמרת המצליחה בבקשה להחיל שינוי: במקום להמשיך במגמת שליחת שירים באנגלית לתחרות האירוויזיון, לבחור, למרות הכל, לשיר בשפה העברית

נועה קירל, צילום: משה נחומוביץ

רגע אחרי בחירתה של נועה קירל לנציגת ישראל באירוויזיון 2023, פנתה יפעת עובדיה לוסקי, ראש המחלקה לעברית ותרבות בהסתדרות הציונית העולמית, לזמרת וביקשה ממנה לשיר בעברית.

"כזמרת מובילה בישראל, אשר סוחפת אחריה קהלים רבים, ובעיקר את הדור הצעיר, אני פונה אלייך בבקשה שתייצגי את מדינת ישראל עם שיר בשפה העברית", לשון המכתב שהגיע אלינו.

"לייצוג מדינת ישראל עם שיר בשפת העם היהודי יש חשיבות רבה והשפעה עולמית. אנו, בהסתדרות הציונית העולמית, הפועלת בקרב יהודי התפוצות, עמלים רבות כדי לשמר את השפה העברית, המחברת את יהודי כל העולם ומעוררת בקרבם תמיכה והזדהות עם מדינת ישראל. אין לי ספק שאם את, כזמרת בעלת שם עולמי, תתעקשי לייצג את ישראל עם שיר עברי, תנהיגי מחדש מסורת חשובה".

כידוע, בעבר הנציג הישראלי היה מחויב לשיר בעברית, אבל בשנים האחרונות התקנון עודכן בניסיון לשפר ולהגדיל את הסיכויים לניצחון, וכל הנציגים הישראלים שרו באנגלית. בשלב זה לקירל אין עדיין שיר, וכשברקע הניסיונות שלה לפרוץ לקהל בחו"ל, ספק אם ההצעה תתקבל.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר