פגיעה ביכולת התנועה והדיבור: המחלה המסתורית והמדאיגה של הכוכבת זוכת האוסקר

השחקנית אנה פקווין ("דם אמיתי", "אקס מן", "הפסנתר"), זוכת פרס גלובוס הזהב, הגיעה לאירוע השקה לקידום סרטה החדש כשהיא נעזרת במקל הליכה • מה קרה לה בדיוק וממה היא סובלת?

אנה פקווין ב"דם אמיתי". צילום: יח"צ באדיבות yes

השחקנית האהובה והמוערכת זוכת פרס האוסקר וגלובוס הזהב אנה פקווין נאבקת במחלה מסתורית שפוגעת לכאורה ביכולת התנועה והדיבור שלה.

כוכבת "דם אמיתי", "אקס מן" ו"הפנסתר" בת ה-41 השתתפה אתמול (רביעי) באירוע השקה בניו יורק של סרטה החדש, הדרמה "A Bit of Light". היא נעזרה במקל הליכה כדי לצעוד על השטיח האדום, עליו פסעה לצד בן זוגה כחוק - במאי הסרט סטיבן מוייר (שגילם את הערפד ביל ב"דם אמיתי" - שם נפגשו השניים לראשונה).

אנה פקווין וסטיבן מוייר באירוע ההשקה בניו יורק של סרטה החדש, צילום: AP

"זה לא קל", אמרה פקווין למגזין "People" על הצורך להשתמש במקל, כשהיא אף התמודדה עם קשיים בדיבור. עם זאת, המגזין ציטט מקור המקורב לשחקנית, שמסר כי פקווין מקווה להחלים לגמרי ממחלתה. כמו כן, למרות המגבלות הפיזיות, ויש שיגידו המצב המדאיג, הדגישה הכוכבת כי היא אסירת תודה על כך שהיא עדיין מסוגלת לעבוד.

"האהבה הראשונה שלי בחיים היתה קולנוע עצמאי", אמרה פקווין הקנדית-ניו זילנדית, שידועה כמי שבוחרת את תפקידיה בקפידה ובכובד ראש. "ככה השתלבתי בתעשיית הקולנוע. עבדתי עם אנשים שקודם כל התמקדו בלספר סיפורים עם יושרה". לגבי העבודה לצד בן הזוג מוייר, הבהירה פקווין כי היא לא הסכימה להשתתף בסרט החדש רק בגלל הקשר ההדוק שלה לבמאי. "הוא האדם שאני הכי אוהבת לעבוד איתו", הסבירה השחקנית, והדגישה שהיא לא היתה מופיעה בסרט אלמלא היא לא היתה חושבת שסטיבן הוא במאי מעולה. "אין לי סנטימנטים כשמדובר בעבודה", סיכמה פקווין בחיוך.

אנה פקווין וסטיבן מוייר, צילום: AP

"A Bit of Light", שיושק מחר (שישי) בארה"ב בבתי קולנוע נבחרים ובשירותי VOD, מבוסס על מחזה באותו שם ועוסק באלה - אמא אלכוהוליסטית (פקווין) המאבדת את זכות המשמורת על בנותיה, נאלצת לחזור לגור עם אביה (ריי וינסטון) ונרתמת לשקם את חייה.

פוסטר הסרט "A Bit of Light", צילום: יח"צ

"לא כולן עוברות את מסע האימהות כפי שהן קיוו או תכננו", סיפרה פקווין, אמא לשני ילדים בעצמה, על הסרט החדש. "אף אחד מאיתנו לא מושלם, בכולם אפשר למצוא פגמים, ואני חושבת שאפשר להזדהות מאוד (עם הסרט), מפני שיש כל כך הרבה דרכים שבהן אנשים יכולים להפריע לעצמם ולמנוע מעצמם להתקדם בחיים", סיכמה השחקנית. רק בריאות, אנה.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר