גיימרים עם זנב: קופים למדו איך להפעיל מכונת משחקים

קפוצ'ינים מצויצים בגן חיות יפני גילו כיצד לתפעל כף מחוברת למנוף מכאני, שסיפקה להם בתמורה פרסים טעימים במיוחד

קופים למדו איך להפעיל מכונת משחקים

הקופיף הזה עוד גיימר יהיה. מכונת מנוף פרסים, מהסוג שבדרך כלל מוצאים בקניונים ובמשחקיות, הוצבה במתחם קופי הקפוצ'ין המצויצים בגן חיות שבנגסאקי, יפן, על מנת לספק לבעלי החיים הסקרנים קצת עניין - ועל הדרך לבדוק אם הם ילמדו לתפעל אותה בהצלחה.

הניסוי נערך ביוזמת גן החיות בשיתוף יצרנית מכונות הארקייד היפנית Wide Leisure, והתמריץ: במקום תשורות משעממות כמו בובת וצעצועים, פריטים שאין לקוף הקפוצ'ין המצוי יותר מדי מה לעשות איתם, מולאה המכונה בפרס האולטימטיבי - צימוקים טעימים.

צימוקים בחינם

למזלם של הקפוצ'ינים, שנחשבים לקופים פיקחים במיוחד, עברה המכונה כמה הסבות: קודם כל, בעלי החיים לא נאלצו לשלשל לתוכה מטבעות כדי לשחק בה, אלא היא תוכנתה להיות חינמית לגמרי (תכלס, מתי ראיתם קוף שמסתובב עם כסף קטן? בדיוק). דבר שני, הקופים לא התבקשו ללחוץ על כפתור כדי להוריד את כף המנוף, אלא רק להזיז את המנוף באמצעות ידית הכיוונים, והכף ירדה באופן אוטומטי במקום שבו נעצרה. ירדה - ועם קצת מזל גם חפנה מנת צימוקים מפנקת.

המכונה הוצבה במשך יומיים במתחם קופי הקפוצ'ין, שהתגברו על הביישנות והחלו להביע בה עניין רק ביום השני. בהתחלה הם היו קצת חשדנים ולא כל כך ידעו איך לאכול את התוספת החדשה והמשונה לבית שלהם. למעשה, הם אפילו ניסו לאכול את הידית! אבל ברגע שהבינו שהידית מזיזה את המנוף הפנימי, ושלמנוף מחוברת כף המספקת קינוחים על חשבון הבית, הפכה המכונה לאטרקציה החמה של המתחם.

הקופיף האחראי על פיצוח התעלומה הוא זכר בן חמש, המתואר על ידי צוות גן החיות כסקרן במיוחד, ומגיעות לו כל המחמאות. לעומת זאת, קפוצ'ין אחר, ששמו שמור במערכת מפאת צנעת הפרט, קצת איבד את זה כשבאחת הפעמים יצאה הכף ריקה, והלם במכונה בחוזקה בדרישה לצימוקים שלא הגיעו. קורה לטובים ביותר. 

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכירi