| צילום: NIMCO DESIGN

ההלוואות לוחצות? נחשפה השיטה להורדת ההחזר החודשי

"יש פתרון עבור בעלי נכסים או דירות שלקחו מספר הלוואות וההחזרים מכבידים עליהם", כך ציין עידו עוז מנכ"ל "חכם משכנתאות", שסייעה לאלפי לקוחות לצאת לחירות כלכלית • "הצלחנו להוריד לבני זוג את ההחזר החודשי על כלל ההלוואות בלמעלה מ-10 אלפים ש"ח" • פתרון גם למסורבי בנקים: "אזרחים נורמטיביים רבים הפכו בצל משבר הקורונה למסורבי בנקים, סייענו להם לחזור למוטב" • "יש פתרונות גם לגיל השלישי"

בשיתוף בשיתוף חכם משכנתאות

מהפכה בעולם ההלוואות? נטל ההלוואות גורם לישראלים רבים לקרוס כלכלית. בעשור האחרון שוק ההלוואות מזנק. כחמישה אחוזים מהציבור מחזיקים בחמש הלוואות לפחות, זאת בזמן שמשבר הקורונה מסרב לחלוף והמחירים בישראל ובכל העולם המערבי הולכים ועולים, מה שמקשה על רבים לעמוד בנטל ההלוואות. מהן הדרכים לצמצם את גובה ההחזר החודשי ולצאת לחירות כלכלית? כיצד ניתן לאחד את כלל ההלוואות להלוואת משכנתא אחת? כל הדרכים לצאת מהפלונטר נמצאות במאמר הבא.

NIMCO DESIGN

"הצלחנו להוריד לזוג נשוי את ההחזר החודשי על כל ההלוואות מ-14.5 אלף ש"ח ל-4,000 ש"ח בלבד", מציין עידו עוז, הבעלים והמייסד של "חכם משכנתאות" ומומחה בהשגת הלוואות למסורבי בנקים בעלי נכס. עוז מסביר כי "קיים פתרון עבור אלו שבבעלותם דירה או נכס, שברשותם מספר הלוואות - והם מתקשים לעמוד בהחזרים באמצעות איחוד הלוואות להלוואת משכנתא אחת". בעלי נכס? צריכים הלוואה? פנו לחכם משכנתאות >>>

"איחוד ההלוואות תחת קורת גג אחת"

"אדם שלוקח הלוואה במטרה לסגור את המינוס, עלול להזדקק מהר מאוד לעוד הלוואה. הפתרון הוא לאחד את כל ההלוואות תחת קורת גג אחת - משכנתא אחת בהחזר חודשי נמוך יותר", מסביר  עוז, שהחברה שלו סייעה עד כה למאות לקוחות להימנע מקריסה כלכלית והליכי הוצאה לפועל. ומה באשר למסורבי בנקים? "גם למסורבי בנקים יש פתרון", מציין עוז, ומספר על לקוח שלו בן 50 מרחובות בעל עסק עצמאי, שנקלע לקשיים כלכליים עקב ירידה בהכנסות שנבעו מהגבלות הקורונה. בנוסף, אשתו השכירה יצאה לחל"ת, מה שסיבך עוד יותר את המצב. כתוצאה מכך, הלקוח נאלץ ללכת לבנק לבקש הלוואה. "הוא קיבל סירוב מהבנק, מכיוון שחזרו לו הוראות קבע והוא לא עמד בנטל הכלכלי. בסך הכל מדובר באזרח נורמטיבי שנקלע למצב הזה שלא מבחירה. הבטחתי שאסייע לו ולמשפחתו לקבל משכנתא בריביות נמוכות, להיחלץ מהמשבר ומהלחץ הנפשי ולצאת לחירות כלכלית".

גובה ההחזר החודשי ירד מ-12,000 ל-4,000 שקלים

לאחר זמן מה, ההכנסות חזרו לעלות ואשתו חזרה לעבוד. עם זאת, הדבר לא מנע ממנו לעמוד בפני נקיטת הליכי מכירת הנכס שהוא אהב כדי לצאת מהפלונטר. לא היה באפשרותו לקחת הלוואות נוספות והוא לא עמד באותן הלוואות שלקח קודם. "הצלחנו לסדר לאותו אדם הלוואה חוץ בנקאית מאחת מחברות הביטוח הגדולות בשוק. כך, למעשה, ניצל אותו האדם ממכירת הנכס ומקריסה פיננסית. מה גם שאם היה מוכר את הנכס בלחץ, היה ודאי מבצע עסקה גרועה", ציין עוז. המומחה הבהיר כי גובה ההלוואות החודשי ירד מ-12 אלף ש"ח ל-4,000 ש"ח בלבד. לאותו אדם היו מספר הלוואות בנוסף למשכנתה, שאותה היה צריך לשלם. "אם אותו אדם לא היה פונה אליי, ככל הנראה הוא היה פושט רגל כיום", ציין עוז, שפירט על התהליך: "איחדנו מספר הלוואות לטווח קצר, שנלקחו למטרות שונות, ביניהן: הלוואה לרכב, שיפוץ לדירה, עזרה לילדים וסגירת מינוס - להלוואת משכנתא אחת. הליך זה מאפשר לנהל את החשבון בצורה בריאה ונכונה יותר כי יש הלוואה אחת בלבד, במקום מספר הלוואות, מה שמוביל להחזר חודשי נמוך משמעותית".

פתרונות למסורבי בנקים ו-BDI שלילי

"יש פתרונות ללקוחות שחזרו להם הוראות קבע רבות, חזרו צ'קים ואף במקרים חמורים יותר של תיקי הוצאה לפועל פתוחים", ציין המומחה, והדגים: "הצלחנו לאשר משכנתא ללקוח, שבעזרתה הוא סגר תיקים שנפתחו כנגדו בהוצאה לפועל, יחד עם הלוואות וחובות נוספים. המשכנתא עזרה לו לפתוח דף חדש ולהתחיל לשלם החזר חודשי נמוך, שהוא יכול לעמוד בו. אצלנו במשרד לעולם לא נאמר נואש ונסייע לכל בעל נכס או דירה לקבל הלוואה", ציין עוז. החזר ההלוואות מכביד עליכם? השאירו פרטים >>> קיימת אפשרות לקחת הלוואה חוץ בנקאית מחברות ביטוח ובתי השקעות, שנחשבים גופים אמינים עם רישיון ממשרד האוצר. "אנחנו יודעים לתת פתרונות שלא קיימים בבנקים. יש היום מתחרים לבנקים, כמו חברות ביטוח ובתי השקעות, שנותנים ללקוחות תנאים לא פחות טובים מהבנקים בהרבה מאוד מקרים", ציין המומחה. ניתן למשכן עד 80% משווי הנכס לטובת סגירת חובות - עוז הסביר כי "גם לקוחות עם התנהלות תקינה בחשבון לעיתים קרובות לא יכולים לקבל את המענה שלהם מהבנק, זאת מפני שהבנקים מאפשרים להגדיל משכנתא קיימת במטרה לסגור חובות רק עד 50 אחוזים משווי הנכס, ואילו בגופים חוץ בנקאיים, אנו יודעים לאשר גם עד 80 אחוזים משוויו".

משכנתאות לגיל השלישי

עוז הוסיף וסיפר על לקוחה נוספת של משרדו, אישה בת 67, שהיו לה הלוואות בסך 250 אלף ש"ח. "היא שילמה כ-7,000 ש"ח כל חודש. בעלה נפטר בתאונת עבודה, מה שהקשה על מצבה הכלכלי. היא לא הצליחה לקבל משכנתא כי היא מבוגרת מדי, אך הצלחנו לאשר לה משכנתא לגיל השלישי. היא קיבלה משכנתא פנסיונית והורדנו לה את ההחזר החודשי ל-1,000 ש"ח בלבד בחודש", ציין הבעלים של "חכם משכנתאות".

האם הבנקים רואים את טובת הלקוח?

בשורה התחתונה, הבנק יתאים מסלול שלא בהכרח מיטיב עם הלקוח. יועץ משכנתאות יכול לבנות מסלול מותאם אישית ללקוח. זאת, מכיוון שהוא מייצג את האינטרס של הלקוח. מנגד, לבנקים יש אינטרס כלכלי, ולא בהכרח טובתו האישית של הלקוח היא שעומדת כנר לרגליהם.

האם ניתן ללכת לבנק ולבקש הלוואה?

עקרונית ניתן - ורבים עושים זאת. יחד עם זאת, האדם הממוצע אינו יודע כיצד לנהל משא ומתן אל מול הבנקים. אין לו את הידע הנדרש - ואין לו את כושר המיקוח מול הבנק. "אליי, שאני מייצג אלפי לקוחות, הבנקים מתייחסים אחרת", מסביר עוז.

הטבה לגולשי "ישראל היום"

עידו עוז חושף כאן לראשונה את ההטבה של "חכם משכנתאות ופיננסים" לגולשי "ישראל היום": "אני מזמין את ה-30 הלקוחות הראשונים שיגיעו דרך הכתבה הנוכחית לשיחת ייעוץ בחינם ללא כל התחייבות. קוד הקופון שלכם הוא 'הגענו דרך הכתבה בישראל היום'". לשיחת ייעוץ ללא התחייבות התקשרו כעת *2065 או השאירו פרטים >>> 

בשיתוף בשיתוף חכם משכנתאות