פעיל BDS. קריאות לחרם על ישראל ומוצריה. צילום: אי.אפ.פי

אין סוף לאנטישמיות: האפליקציה החדשה של תומכי ה-BDS

נראה שבמסגרת המלחמה הנוכחית בין ישראל וחמאס, הקולות נגד ישראל הופכים לרועשים ובולטים יותר ויותר • אפליקציה חדשה מבטיחה לעזור ללקוחות המעוניינים להחרים תוצרת ישראלית וחברות התומכות במדינה • עד כה זכה היישומון ל-50 אלף הורדות

הלחימה הקשה המתנהלת בחודשים האחרונים בין ישראל לחמאס כחלק ממלחמת "חרבות ברזל", הובילה כידוע לעלייה מדאיגה במתקפות אנטישמיות ממשיות ברחבי העולם ובקריאות לפגיעה ביהודים, פגיעה בכלכלה של ישראל ואפילו קריאות להשמדתה.

במקביל ולצד לצד החרמת מותגים ורשתות בינלאומיות התומכות בישראל (או אפילו כאלו הנחשדות בתמיכה) ברחבי העולם, הולכים ומשתלטים פעילים וגולשים פרו פלשתינים ואנטישמים גם על המרחב המקוון. המחסור באכיפה מספקת באינטרנט וברשתות החברתיות משמש ככר פורה לאותם הפעילים לתקוף את ישראל ואזרחיה, בכל מקום והזדמנות אפשריים.


יוזמה אנטי-ישראלית שכזו הופיעה לאחרונה בדמות אפליקציה חדשה בשם No Thanks, אותה ניתן למצוא ב-Google Play. מפתחי האפליקציה מבטיחים כי כל מי שיוריד אותה ויעשה בה שימוש במהלך הקניות שלו, יוכל לאתר ולזהות בקלות מוצרים של חברות התומכות בישראל על ידי סריקת הברקוד של המוצר, וכך בקלות להחליט להחרים את המוצר ו/או את החברה.

תומכי BDS (ארכיון)

האפליקציה, שכבר עלתה ל-Google Play לפני כשבועיים, קיבלה עד כה יותר מ-50 אלף הורדות. "ברוכים הבאים ל-No Thanks", מקדמת הודעה את משתמשי האפליקציה. "כאן אתם יכולים לראות אם המוצר שאתם מחזיקים בידכם תומך בהרג ילדים פלשתינים או לא. כל מה שאתם צריכים לעשות זה לסרוק את הברקוד או להכניס את המספר הסדרתי של המוצר בשורת החיפוש".

למרות תלונות לא מעטות על רמת הדיוק שלה ואסופת באגים (מה שכנראה הוריד לה את הדירוג באתר), לא מעט משתמשים חלקו שבחים למפתחים על עצם הרעיון. אנחנו לעומת זאת, שואלים איפה ההאקרים הישראלים שידאגו להפיל את האפליקציה הזאת. 

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו