מה הציגו ילדי הצפון למנכ"לית פייסבוק בישראל?

עשרות מילדי קריית שמונה, קיבוצי הגליל והכפרים הדרוזים שעל גבול הלבנון הציגו למנכ"לית META בישראל והנהלת החברה את הסטאטרפים שפיתחו • "חלק מהמשימה שלנו ב-META בישראל, היא להרחיב את גבולות הסטארטפ-נשיין ולאפשר את הגישה לטכנולוגיה"

עשרות מילדי הצפון עם מנכ"לית META בישראל

חושבים קדימה: עשרות מילדי קריית שמונה, קיבוצי הגליל והכפרים הדרוזים שעל גבול הלבנון הציגו אתמול למנכ"לית META בישראל והנהלת החברה את הסטאטרפים שפיתחו.

עדי סופר תאני, מנכל"ית META בישראל ובכירי מהנהלת החברה בהם: סמנכ"לית תפעול וראש תחום אימפקט, ראש תחום בריאות דיגיטלית, מנהל אופרציה עסקית, לונדון, ומנהל צמיחת לקוחות, דבלין ונוספים, ביקרו במרכז הפודטק הבינלאומי של מרגלית סטארטפ סיטי גליל, בקריית שמונה במטרה להכיר מקרוב את האקוסיסטם בתחום הפודטק והאגריטק (טכנולוגיות מזון וחקלאות) שהתפתח באזור בשנה האחרונה. את הביקור ארח היזם והמשקיע, אראל מרגלית, מייסד ויו"ר קרן JVP ומרגלית סטארטפ סיטי.

במהלך הביקור הוצגו בפניי הנהלת החברה - טופו מחומוס, קוויאר פירות, כדורי אנרגיה טבעיים, קרם פנים מפסול תפוחים, אנטיביוטיקה "ארסית" (מארס של דבורים), צבעי מאכל טבעיים שהופכים לממתקים,  משקה שוקו-לוטוס, בשר מתורבת, הידרופוניקה ומערכות לגידול אצות וספירולינה ועוד.

המפגש עם הילדים התקיים במסגרת ביקור שערכה סופר תאני והנהלת החברה במרכז החדשנות של מרגלית סטארטפ סיטי גליל, שהקים היזם והמשקיע אראל מרגלית, שפועל, בין היתר, להפגיש את הילדים עם משקיעים מקומיים ובינלאומיים ולאפשר להם לחוות תהליכים  אמיתיים שעוברים סטארטפים. עדי סופר תאני לילדים: "אתם מרגשים ועושים דברים מדהימים. הפיצ'ים שלכם לא פחות טובים מהפיצ'ים שאני שומעת כל יום מסטארטפיסטים בוגרים".

המפגש עם הילדים התקיים  במרכז החדשנות של מרגלית סטארטפ סיטי גליל, שהקים היזם והמשקיע אראל מרגלית לפני כשנה ומהווה כיום בית לעשרות סטארטפים מהגליל ומרכז לשיתוף פעולה עם חברות רב לאומיות וחברות מקומיות ומכוני המחקר והאקדמיה הפועלים באזור. מרגלית פועל שם במטרה לחבר את ילדי הגליל עם משקיעים מקומיים, ובינלאומיים ולאפשר להם להיחשף לתהליכים אמיתיים של סטארטפים בוגרים.

"גם החברות הרב לאומיות מבינות היום שמשהו גדול קורה בגליל",

בפתח דבריו אמר אראל מרגלית, יור ומייסד JVP ומרגלית סטארטאפ סיטי: "ההגעה של META ישראל לקריית שמונה וההצטרפות שלהם לפרויקט הכלכלי והחברתי שלנו היא עוד פריצת דרך. גם החברות הרב לאומיות מבינות היום שמשהו גדול קורה בגליל. אנחנו גאים על כך שעדי סופר תאני יחד עם הצוות הבכיר של META מאירופה ומישראל, הגיעו לכאן ואפשרו לילדים שממציאים את הדברים הגדולים להציג להם ולקבל רוח גבית שככה יוצרים את הדברים האמיתיים. החיבור בין המהפכה החברתית שמתרחשת בתוך בתי הספר למהפיכה הכלכלית והטכנולוגית".

עדי סופר תאני, מנכ"לית META בישראל : "זה מרגש מאוד לראות את היזמות והחדשנות שצומחת בגליל, את העשייה של JVP ומרגלית סטארטפ סיטי ובמיוחד את הילדים - הדור הבא של היזמים של ישראל. הפיצ'ים שלהם היו מרשימים מאוד, לא פחות מהפיצ'ים שאנחנו שומעים מהסטארטפים הבוגרים. חלק מהמשימה שלנו ב-META בישראל, היא להרחיב את גבולות הסטארטפ-נשיין ולאפשר את הגישה לטכנולוגיה, יזמות וחדשנות לעוד ועוד חלקים בחברה הישראלית, וזה מדהים לראות איך זה קורה כאן בגליל, הלכה למעשה".

כאמור, בזה אחר זה הציגו הילדים בפיצ'ים קצרים את הפיתוחים הטכנולוגיים עליהם עבדו בשנה האחרונה, בשיתוף  עם גליליום - המרכז לחינוך מדעי טכנולוגי בגליל, QueenB, ועמותת בקהילה שפועלת עם תלמידי בתי הספר של קריית שמונה.  

איזאבלה עיד, מכיתה ו' מבית הספר יאנוש קורצאק בקריית שמונה הציגה לעדי סופר תאני ולאראל מרגלית את "פיטרוגית" - עוגיות שוקלוד צ'יפס - מועשרות בפטריות שיטאקי, עתירות בויטמין B  המשמשות כתוסף טבעי ומזין לסובלים מלחץ דם גבוה. "הפטריות גרמו לנו להשתמש בפחות סוכר. אנחנו מקווים שנצליח למכור את המוצר לרשת מזון גדולה שתאפשר לנו להפיץ את העוגיות לכל האזרחים בארץ", אמרה איזבלה.

"ההגעה של META ישראל היא עוד פריצת דרך",

מלק בטחיש, מהכפר הזרוזי מסעדה הציגה יחד עם השותפה שלה מור, מסיר כתמים שעשוי מחומרים טבעיים - חומץ תפוחים טבעי.  "הפיתוח הזה מבוסס על מסורת של דורות, זה 100 שנה, שסבתא שלי העבירה לנו. לפני שפיתחנו את המוצר עשינו סקר בישוב וגם עבדנו עם חוקרים ממכללת תל חי. מסיר הכתמים הזה מצליח להסיר כל כתם, מקפה ועד שמן זית.

יונתן ונהוראי, מבית הספר אורט המתמיד, בקריית שמונה סיפרו לעדי על הרצון שלהם לייצר בשר מתורבת פרווה, עם טעם ומרקם של סטיק אמיתי. את הסטייק יונתן ונהוקאי רוצים לעשות מתאי דג וכדי לתת לסטיק הדג טעם של בשר אמיתי  היזמים הצעירים גילו שיש צורך להוסיף לתערובת עמילן מזרעי תירס (המשמש כמאכל לבקר).

נועה אמסלם ואלה שמואלי תלמידות כיתה ח' מבית הספר הר וגיא, כיתה ח' הציגו את פיתוח מהפכני בתחום הקוסמטיקה במטרה לפתוח את השוק לתחליפים טבעיים שיגנו על העור, התלמידות ביצעו מספר ניסויים וגילו שהוספה של חומרים טבעיים כמו שמן קוקוס ואבץ מגנות הן מקרינת UVA ו-UVC, ובנוסף מרגיעות את העור בערבוב עם אלוורה ומעשיר בלחות וויטמין E והשלב הבא לבדוק את עמידות הקרם למים ולחשיפה ממושכת לשמש.

בהמשך פגשה סופר - תאני עשרות יזמי הייטק מהגליל מתחומי הפודטק, אגריטק, מדיה, wellness, פינטק, אדטק שפועלים במרכז של מרגלית סטארטפ סיטי גליל. במפגש שיתפה תאני בסיפור האישי שלה לצד תובנות ליזמים איך לבנות חברה מצליחה שמבוססת על עבודת צוות חזקה, והתפקיד של META בסטארטפ ניישן.

כחלק מהביקור בגליל, השיקה סופר תאני את GALILADIES, גליליידיס - קהילת הנשים היזמיות הראשונה של הגליל  - שנועדה לאפשר לנשים יזמיות מהגליל והגולן, ממטולה ועד טובה זנגריה, לקבל כלים לפיתוח אישי, יזמות וקריירה, בניית רשת נטוורקינג ויצירת הזדמנויות וחיבורים חדשים.

יותר מ-200 נשים השתתפו במפגש, בהן יזמיות הייטק, פעילות חברתיות, אמניות, רופאות, מעצבות ורבות נוספות, שמבקשות להשפיע על החברה והסביבה ולהוביל יוזמות טכנולוגיות וחברתיות שיגשרו על פערים, ויחברו בין נשים ממגזרים וגילאים ושונים.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר