דרמה גדולה באליפות העולם: השחיינית האמנותית טבעה

השחיינית האמנותית האמריקאית אניטה אלברז, איבדה את הכרתה במהלך תרגיל הסולו, עד שהמאמנת שלה – אנדריאה פואנטס – קפצה להציל אותה • אלבארס בת ה-25 תיבדק על ידי רופאים לפני שתתקבל החלטה על השתתפותה בתחרות הנבחרת ביום שישי

מתחת למים. ניצלה ברגע האחרון, צילום: אי-פי

דרמה גדולה באליפות העולם, לאחר שהשחיינית האמנותית האמריקאית אניטה אלבארס, איבדה את הכרתה במהלך תרגיל הסולו, עד שהמאמנת שלה – אנדריאה פואנטס – קופצת להציל אותה מהטביעה.

הספרדייה פואנטס, מדליסטית אולימפית ארבע פעמים בשחייה אמנותי, זינקה לבריכה לאחר שראתה את אלבארס שוקעת לתחתית.  היא קיבלה טיפול רפואי ליד הבריכה לפני שנלקחה על אלונקה.

אלבארס לאחר הטביעה, צילום: אי.פי

זו הייתה הפעם השנייה שפואנטס נאלצה לחלץ את אלבארס לאחר שזינקה לבריכה במהלך תחרות המוקדמות האולימפי בשנה שעברה ומשכה אותה למקום מבטחים יחד עם שותפתה לשחייה של האמריקאית לינדי שרדר.

"אניטה הרבה יותר טובה, היא כבר במיטבה. זה היה רגע מפחיד, למען האמת", אמרה פואנטס לעיתון הספרדי 'מארקה', "קפצתי שוב למים כי ראיתי שאף אחד, אף מציל, לא קופץ פנימה. קצת נבהלתי כי היא לא נשמה, אבל עכשיו היא בסדר. היא חייבת לנוח".

המאמנת הוסיפה: "לפעמים אנחנו שוכחים שזה קורה בענפי ספורט ברמה הקשה ביותר. מרתונים, רכיבה על אופניים, ריצות קרוס-קאנטרי... בכולם יש תמונות של ספורטאים שלא מסיימים את התחרות בכוחות עצמם וזקוקים לעזרה בשביל חצות את קו הסיום. הענף שלנו לא שונה מהם, הוא פשוט נערך בבריכה. גם אנחנו מותחים את גבולות היכולת שלנו".

בהצהרה בעמוד האינסטגרם של השחייה האמנותית של ארה"ב, פואנטס אמרה כי אלבארס בת ה-25 תיבדק על ידי רופאים לפני שתתקבל החלטה על השתתפותה בתחרות הנבחרת ביום שישי.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר