מה רוצים מיואב גלנט?

נתניהו - שיש הטוענים כי הוא ראש ממשלת ישראל - עדיין לא הכריז מה יהיה גורלה של עזה ביום שנואיל בטובנו לנצח במלחמה הרעה הזאת • גלנט נכנס לוואקום

שר הביטחון יואב גלנט , צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שבעה חודשים אחרי תחילת המלחמה המוצדקת ביותר שידענו מאז יום הכיפורים ההוא, מצא עצמו עם ישראל צופה בטלוויזיה בשר הביטחון מסביר שאנחנו נלחמים, נהרגים ומקיזים דם רק למען זכותו ההיסטורית והמרגשת של אבו מאזן לשלוט ברצועה.

אם כן, באומץ רב גלנט יצא מהארון הפוליטי והכריז שהוא למעשה איש שמאל אידיאולוגי. עוד ביטחוניסט מוכה קונספציה, עוד אלוף שאוהב את צה"ל כשהוא חזק אבל כנוע ועוד מאותו דבר שמאייש בהמוניו את הדרגות הבכירות בכל גופי הביטחון הישראליים. מי היה מאמין. איך פספסנו את הסקופ הזה ששר הביטחון בממשלת ימין־הכי־ימין־שמימין הוא מפא"יניק? שהוא בובת גרב של ממשל ארה"ב שמדברר ומבצע באורח פלא בדיוק את מה שהיא אומרת ומכתיבה? מאיפה זה בא לנו? לא היה שום סימן. זאת אומרת, חוץ מהעובדה שגלנט לא הסתיר מעולם את הדעות שלו, שהוא התנכל באופן עקבי וגאה לציבור המתיישבים ביו"ש, שהוא הצטרף בחדווה לפורעי קפלן בימי הרפורמה ושהוא באופן כללי העתק+הדבק של גנץ/אשכנזי/איזנקוט ושאר אחו"סלים שכבר הכרנו ועוד נכיר, ועוד.

ואחרי שצחקנו נורא כשהבנו שהבדיחה על חשבוננו, נשאל את השאלה המתבקשת: בינינו, מה אתם רוצים מיואב גלנט? מדובר בעניין טריוויאלי. מתבגר תמיד יבחר את המוזיקה הכי גרועה בנסיעות משפחתיות, החתול תמיד יקפוץ ויאכל שאריות מהשולחן אם נסובב את הראש, וביטחוניסט שמאלני תמיד יבחר באופציה הכושלת והמסוכנת ביותר שקיימת. אלו חוקי טבע אוניברסליים שלא אמורים להפתיע אף אחד. גלנט לא אשם בהיותו ביטחוניסט כושל כמו שילד בן חמש לא אשם בלכלוך שפיזר בשעת הסעודה.

גלנט פשוט נכנס לוואקום שהשאיר לו נתניהו. בזמן שכל ביטחוניסט כושל וליצני INSS קופצים מאולפן לאולפן כדי לדקלם איזו חליפה אבו מאזן ילבש ביום שבו יקבל את השליטה על עזה, נתניהו - שיש הטוענים כי הוא ראש ממשלת ישראל - עדיין לא הכריז בקול מה יהיה גורלה של עזה ביום שנואיל בטובנו לנצח במלחמה הרעה הזאת. ולא, להכריז ש"נמחק את חמאס ונחזיר את החטופים" זו לא תשובה - זה המובן מאליו. זו התחמקות. כמו כל בעיה בעולם שנתניהו דוחה את הטיפול בה לרגע האחרון עד שהיא נושכת אותו בישבן - ע"ע מערכת המשפט, ההסתדרות וכו' - גם כאן נתניהו שוב האמין לרגע שהאש הקטנה תיכבה מעצמה ולא תהפוך לשריפה ענקית ורבת נפגעים.

מתבגר תמיד יבחר את המוזיקה הכי גרועה בנסיעות משפחתיות, החתול תמיד יקפוץ ויאכל שאריות מהשולחן אם נסובב את הראש, וביטחוניסט שמאלני תמיד יבחר באופציה הכושלת והמסוכנת ביותר שקיימת. אלו חוקי טבע אוניברסליים שלא אמורים להפתיע אף אחד

נתניהו היקר, בתור ראש ממשלה "ימנית" (במירכאות מכוונות) לא טרחת לספר לנו מה יקרה ביום שאחרי המלחמה. נאכלס את עזה בפלשתינים מסוג "אוהבי ישראל"? אולי נשליט שם שלטון צבאי? אמריקני? נעשה אאוטסורסינג של כוח אדם מהודו? אולי, רק אולי  - כי בכל זאת, רוב מוחלט של הסקרים תומך בזה - ניישב שם יהודים?

כרגע נראה שלא נדע לעולם. וכשלא יודעים, יש ואקום, ולתוך הוואקום הזה תמיד ייכנסו אחרים. פעם אלו מחבלי נוח'בות בכפכפים, פעם אלו אנשי הסתדרות המורים, אנשי מערכת המשפט, ובמקרה הנוכחי - יואב גלנט.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר