המודיעין הלאומי האמריקני: ממשלת איראן מעורבת בהפגנות האנטי-ישראליות בארצות הברית

בהודעה חריגה נמסר כי גורמים איראניים ניסו להתערב בהפגנות נגד המלחמה בעזה • עוד נכתב כי במקרים מסוימים הגורמים אף סיפקו תמיכה כלכלית למפגינים • אבריל היינס, מנהלת המודיעין הלאומי, הבהירה כי ייתכן והמוחים לא היו מודעים לכך וקראה לאזרחים להישאר ערניים

הפגנות נגד המלחמה בעזה בארה"ב. צילום: GettyImages

מנהלת המודיעין הלאומי של ארה"ב, אבריל היינס, פרסמה הערב (שלישי) הודעה חריגה בה נכתב כי בשבועות האחרונים גורמים בממשלת איראן ניסו לנצל את ההפגנות האנטי-ישראליות בקמפוסים וברחבי ארה"ב, התחזו לאקטיביסטים ועודדו לצאת להפגין. עוד ציינה כי במקרים מסוימים, הגורמים האיראניים אף סיפקו תמיכה כלכלית למפגינים.

מעצר מפגינים פרו-פלשתינים באוניברסיטת אמורי, אטלנטה

"קהילת המודיעין מכירה בחשיבות של יידוע הציבור אודות מאמצים זרים להשפיע על התהליכים הדמוקרטיים שלנו," כתבה בהודעתה. "לפיכך, אנו משיקים היום את העדכון הראשון מתוך סדרת עדכונים קבועים בנוגע לאיומים כאלה. ברצוני לנצל הזדמנות זו כדי להסב את תשומת לבכם לפעילות איראנית מדאיגה".

איראן נעשית תוקפנית יותר ויותר

"איראן נעשית תוקפנית יותר ויותר במאמצי ההשפעה שלה, מנסה לעורר מחלוקת ולערער את האמון במוסדות הדמוקרטיים שלנו, כפי שראינו אותם עושים בעבר, כולל במחזורי בחירות קודמים. הם ממשיכים להתאים את פעילויות הסייבר שלהם תוך שימוש בפלטפורמות מדיה חברתית והפצת איומים".

"בשבועות האחרונים, גורמים ממשלתיים איראניים ניסו לנצל את המחאות המתמשכות בנוגע למלחמה בעזה, תוך שימוש בשיטות שונות בהן השתמשו אחרים לאורך השנים. זיהינו גורמים הקשורים לממשלת איראן המתחזים לפעילים באינטרנט, מנסים לעודד הפגנות, ואף מספקים תמיכה כספית למפגינים".

מנצלים לרעה אזרחים תמימים

היינס הבהירה כי המודיעין האמריקני סבור שאזרחים שמפגינים נגד המלחמה עושים זאת מתוך כוונות טובות ובתום לב תוך כך הבעת דעותיהם על הסכסוך. למרות זאת, היא ציינה כי חשוב להבהיר לאזרחים שיש גורמים שמנסים לנצל אותם ולהזהיר את האזרחים מפני ניצול לרעה מצד גורמים זרים.

המחאה באוניברסיטת פנסנביליה, צילום: אי.אפ.פי

"ייתכן שאמריקנים המהווים מטרה לקמפיין האיראני הזה כלל לא היו מודעים לכך שהם מתקשרים עם ממשלה זרה או מקבלים ממנה תמיכה," סיכמה. "אנו קוראים לכל האמריקנים להישאר ערניים בעת שהם מקיימים שיחות עם חשבונות וגורמים שאינם מכירים באופן אישי".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר