איראן: אלפים משתתפים בהלוויית הנשיא ושר החוץ

ארונותיהם של הרוגי תאונת המסוק הועברו במשאיות ברחובות העיר תבריז • טקס הקבורה של הנשיא ראיסי צפוי להתקיים בטהרן והמשטרה ביקשה מהתושבים להימנע משימוש בתחבורה ציבורית

אזרחים נאספים בתבריז להלוויית נשיא איראן ראיסי. צילום: רויטרס

מסע הלוויה הגדול של נשיא איראן, אברהים ראיסי, יצא לדרך כשלצדו של הנשיא יובאו לקבורה היום גם יתר שמונת ההרוגים בהתרסקות המסוק בהרים בצפון המדינה, בהם שר החוץ חוסיין אמיר עבדוללהיאן.

ההלוויה תעבור בחמש ערים שונות ברחבי איראן ועשרות אלפים צפויים להשתתף באירועים, בהם מנהיגה העליון של איראן, האייתוללה עלי חמינאי.  מסע ההלוויה התחיל בעיר תבריז, העיר הגדולה ביותר וברית מחוז מזרח אזרבייג'ן. מושל המחוז והאימאם של המחוז היו על סיפונו שלה מסוק שהתרסק.

אלפים במסע ההלוויה של נשיא איראן ראיסי בעיר תבריז // צילום: רויטרסשרידיהם של הרוגי התאונה הובלו במשאית מיוחדת הפתוחה לתצוגה לקהל ועליה ניצב משמר כבוד של משמרות המהפכה. אזרחים ניצבו מצידי הדרכים כדי לחלוק כבוד אחרון לאיש שזה לכינוי ,הקצב מטהרן" בשל גל ההוצאות להורג של מתנגדי המשטר שהוביל במהלך כהונתו כראש מערכת המשפט במדינה.

הלוויתו של נשיא איראן ראיסי בתבריז, צילום: אי.פי.איי

הן הנשיא והן שר החוץ צפויים להיקבר בטהרן, שם יסתיים משא הלוויה. במדינה חוששים מאירועים דומים לאלו שהתרחשו עם קבורתו של קאסים סולימאני, מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה, בהמליך האירוע נהרגו מאות בני אדם כתוצאה מאירוע רמיסה גדול.

ארונות הרוגי תאונת המסוק באיראן, צילום: אי.פי.איי

הרשויות בטהרן פרסמו לאזרחים אזהרה מפני שימוש בתחבורה ציבורית, התקהלות במקומות צפופים או קיום נסיעות לא נחוצות, זאת של סגירת כבישים על ידי כוחות המשטרה.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר