ממשלת פורטוגל החרימה את האחוזה של רומן אברמוביץ'

רישומה של האחוזה בפנקס הנכסים הרשמי של פורטוגל נמצא תחת מצב הקפאה, כך שלא ניתן לבצע בה כל שינוי • אברמוביץ' ניסה למכור את הנכס, ששווה 10 מיליון יורו, ימים לפני הפלישה הרוסית לאוקראינה

רומן אברמוביץ', צילום: אי.פי

האם הנכסים של איל ההון הרוסי-ישראלי נמצאים ברשימה שחורה של הממשלה הפורטגזית בגלל קשריו לקרמלין? העיתון הפורטוגזי Publico פרסם היום (שבת) כי לאחרונה מנעה הממשלה את מכירת האחוזה בבעלותו של רומן אברמוביץ', ששוויה מוערך בכ-10 מיליון יורו.

לפי הדיווח, רישומה של האחוזה בפנקס הנכסים הרשמי של פורטוגל נמצאת תחת מצב הקפאה, כלומר לא ניתן לעשות בה כל שינוי, שזה למעשה כמו החרמה של הנכס על-ידי הממשלה, גם אם לא באופן רשמי.

לפי הדיווח, משרד החוץ הפורטוגזי הוא זה שביקש להקפיא את הנכסים שלו וההוראה התבצעה ב-25 במארס, בדיוק חודש לאחר תחילת הפלישה הרוסית לאוקראינה. כמו כן, נודע כי אברמוביץ' ניסה לבצע את המכירה 15 ימים לפני הפלישה, אך כנראה לא הצליח.

לאחרונה משמש אברמוביץ' כמתווך בין רוסיה לאוקראינה, וזו הסיבה שכנראה עדיין לא הוטלו עליו סנקציות רשמיות מצד ארה"ב. עם זאת, בפורטוגל הוא עלה לאחרונה לכותרות בין היתר לאור החוק שאפשר קבלת אזרחות פורטוגזית מהירה, שלטענת מבקריו, לא יושם כמו שצריך במקרה שלו.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכירi