נתניהו בהתייחסות ראשונה למגעים על עסקת טיעון: "לא הסכמתי לקלון, אמשיך להילחם על האמת ועל הצדק"

יו"ר האופוזיציה הודה לתומכיו על ההתגייסות למענו והודיע כי ימשיך להוביל את הליכוד • הוא תקף את הפרקליטות ואת מערכת המשפט: "הציבור כולו רואה מה קורה בבית המשפט ואיך התנהלה החקירה, די היה בכך כדי לסגור את התיקים נגדי כבר עכשיו" • מנדלבליט לסנגורי נתניהו: לא אוכל להמשיך במגעים לעסקת טיעון

נתניהו מתייחס לעסקת הטיעון: "אמשיך להנהיג אתכם ולהילחם על דרכנו, על האמת ועל הצדק"

בצל המגעים לעסקת טיעון: יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, פרסם הערב (שני) סרטון בו הוא מתייחס לראשונה להסדר המתהווה עם הפרקליטות.

בהתייחסו לקמפיין גיוס ההמונים שיזם איש התקשורת ינון מגל, אמר נתניהו כי "אזרחי ישראל היקרים והאהובים, בימים האחרונים הוכחתם שוב שאני לא צועד לבד, ושמיליונים מכם צועדים יחד איתי. ריגשתם אותי מאוד. אני אמשיך להוביל את הליכוד ואת המחנה הלאומי כדי להנהיג את מדינת ישראל - בשליחותכם".

הוא תקף את הפרקליטות וטען כי "הציבור כולו רואה מה קורה בבית המשפט ואיך התנהלה החקירה נגדי. די היה בכך כדי לסגור את התיקים נגדי כבר עכשיו, אבל זה עדיין לא קרה. בימים האחרונים פורסמו טענות שגויות בתקשורת על דברים שכביכול הסכמתי להם, כגון הטענה שהסכמתי לקלון. זה פשוט לא נכון".

"ההתגייסות והתמיכה האדירה שלכם חיממו את ליבי ואת ליבם של בני משפחתי וזה נותן לי עוד כוח להמשיך להנהיג אתכם ולהילחם על דרכנו, על האמת ועל הצדק", כך סיכם נתניהו את דבריו.

בתוך כך, היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הודיע הערב לצוות ההגנה של נתניהו כי הוא לא ימשיך במגעים לעסקת הטיעון. מגעים כאלו ימשיכו עם היועץ המשפטי לממשלה הבא.

מנדלבליט צפוי לפרוש מתפקידו בסוף חודש זה ולנעליו יכנס ממלא המקום עמית איסמן, שישמש במקביל גם כפרקליט המדינה. את ההחלטה על מינויו הזמני לתפקיד ביצע שר המשפטים גדעון סער וזאת משום שדיוני הוועדה לבחירת היועמ"ש הבא ימשכו גם לאחר לכתו של מנדלבליט.

מנדלבליט, יסיים את כהונתו לפני שתיחתם עסקת טיעון?, צילום: אורן בן חקון

כזכור, בשבועיים האחרונים קיים נתניהו התייעצויות ארוכות עם מקורביו ונראה כי שני הצדדים מעוניינים לסגור עסקה ולשים את הפרשה שקרעה את העם מאחוריהם לפני פרישת מנדלבליט מתפקידו.

שני הצדדים מסכימים כבר על מסגרת העסקה: תיק 2000 ייסגר, סעיף השוחד מתיק 4000 יימחק. נתניהו יודה בשתי העבירות שנותרו – מרמה והפרת אמונים בתיק 4000 ובתיק 1000 וגם שאלת העונש הגיעה להסכמה – עבודות שירות של שלושה חודשים ומטה, ללא כלא.

סלע המחלוקת בין הצדדים נשאר שאלת הקלון. מנדלבליט מתעקש כי יהיה קלון והדבר יביא לסיום הקריירה הפוליטית של נתניהו. האחרון מצידו, משום אותה סיבה בדיוק, מתעקש כי לא יהיה קלון, והדבר יאפשר לו לנסות לחזור ולהתמודד על ראשות הממשלה.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכירi