"אתה מאפשר את הרפיסות": גלנט התעמת עם ח"כים מהליכוד במליאה

שר הביטחון הגיע לראשונה לענות לשאילתות, והיצרים התלהטו • ח"כ בוארון: "הקצינים האלה משכפלים את עצמם וזה מדיר שינה מעיני באמת" • גלנט השיב לו ולח"כ סעדה: "בזמן שאתה ישבת במשרדים ממוזגים הם סיכנו את חייהם, אל תקרא להם רופסים"

השר גלנט עונה לשאלות הח"כים בכנסת. צילום: אורן בן חקון

המתיחות הפנימית במפלגת השלטון: שר הביטחון יואב גלנט, שהגיע היום (רביעי) למליאת הכנסת לענות לשאלות, התעמת לעיני המצלמות עם כמה ח"כים מהליכוד. 

העימות של גלנט עם הח"כים מהליכוד במליאת הכנסת // ערוץ הכנסת

תחילת העימות הייתה כשח"כ אביחי בוארון, שנכנס לאחרונה לכנסת במקום דני דנון שעוזב לאו"ם, שאל: "הרשות הפלשתינית מממנת ומעודדת טרור, הקימה ערי טרור והחשש שלי - שאותה קונספציה עדיין נטועה עמוק בצמרת צה"ל ובמקום להתפכח, ולהביא קצינים התקפיים ויוזמים אנחנו ממשיכים להנציח את הקצינים ששבויים בקונספציות עבר.

"הקצינים האלה משכפלים את עצמם וזה מדיר שינה מעיני באמת. הסיכון שיש ביו"ש היום בסוף יתפוצץ במרכז הארץ - וזה שלך אדוני השר - האם אתה הולך לרענן את צמרת צה"ל? מה שיקנה תחושת ביטחון".

השר גלנט: "אני מציע לחזור בך מהדברים שאמרת לגבי מידת הנחישות ויוזמה של אלוף פיקוד מרכז יהודה פוקס".

בוארון: "לא דיברתי עליו".

היצרים התלהטו. חברי הכנסת סעדה, ביסמוט וגוטליב בדיון בהשתתפות שר הביטחון גלנט, צילום: אורן בן חקון

גלנט: "אני רוצה לשלול דברים נוספים עליהם דיברת. אף מינוי מהמינויים שסיכמנו לא בוצע כתוצאה משיקול דעת פוליטי. לא שאלנו אם לבן אדם יש כיפה על הראש או איפה הוא גר. אנחנו שוקלים את זה באופן מקצועי וכל המינויים שאושרו יבוצעו עד האחרון שבהם (מתייחס לדיווחים לפיהם ראש אמ"ן היוצא אהרון חליוה ימנה את מקורבו לראש מחלקה באגף; ש.א.כ) האחריות לנושאים מדיניים אינה מוטלת על צה"ל".

כן נכנס ח"כ משה סעדה: "את רוח הרפיסות אתה (גלנט; ש.א.כ) מאפשר".

גלנט: "בזמן שאתה ישבת במשרדים ממוזגים הם סיכנו את חייהם. אל תקרא להם רופסים".

ח"כ גלעד קריב (העבודה) התערב ברגע זה: "איזה בושה. קואליציה שתוקפת את שר הביטחון".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר