שוב מהומה בכנסת: מנהל האגף לכלי ירייה אולץ לצאת מהוועדה לביקורת המדינה באמצע דיון

הדיון עסק בפיקוח ובקרה על הליכי הנפקת רישיונות לנשיאת נשק בעקבות המלחמה • יועץ החקיקה של השר לביטחון לאומי התפרץ לדבריו של יו"ר הוועדה מיקי לוי והתבקש לצאת לכמה דקות • כשחזר הודיע כי השר בן גביר דורש ממנהל האגף לכלי ירייה לעזוב מיד את הדיון

איתמר בן גביר. גם יו"ר המפלגה התנער מהדברים. צילום: אורן בן חקון

מהומה בוועדה לביקורת המדינה בראשות ח"כ מיקי לוי. דיון הוועדה אליו הגיעו חברי כנסת, נציגים וארגונים רבים נאלץ להסתיים בעקבות כך שראש אגף כלי ירייה במשרד לביטחון לאומי, שהופיע בתחילת הדיון, הודיע לפתע כי השר דרש ממנו לסיים את הופעתו, יחד עמו יצאו גם נציגי משטרת ישראל

מהומה בוועדה לביקורת המדינה: מנהל האגף לרישוי כלי ירי הודיע שהשר דרש שיפסיק את דבריו באמצע הדיון | ערוץ הכנסת

הדיון עסק בפיקוח ובקרה על הליכי הנפקת רישיונות לנשיאת נשק בעקבות המלחמה. במהלך השאלות שהפנה יו"ר הוועדה, ח"כ מיקי לוי, אל ראש אגף כלי הירייה ישראל אבישר, התפרץ יועץ החקיקה של השר לביטחון לאומי עו"ד דוד בבלי ולאחר שהוזהר ע"י יו"ר הוועדה מס' פעמים כי הוא מפריע להליך הדיון, אמר בבלי ליו"ר הוועדה "מה הפאניקה".

יו"ר הוועדה ביקש ממנו לצאת מהדיון לכמה דקות ולשוב לאחר מכן. בזמן הזה ובאמצע הסקירה של ישראל אבישר לחברי הוועדה, הודיע אבישר כי השר דורש ממנו לצאת מהדיון.

חלוקת נשקים לכיתות כוננות בגליל העליון, צילום: אייל מרגולין/ג׳יני

יו"ר הוועדה, ח"כ מיקי לוי, אמר כי לצערו הרב הדיון ללא הנציגים הרלוונטים הוא עקר וכי זה בושה וזלזול בפרלמנט הישראלי. "שר שאינו מסוגל לעמוד מול ביקורת בכנסת ומונע את הופעת נציגיו, יעשה זאת מכוח החוק בצו הבאה שנוציא עבורם".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר