קורץ ימינה? סער מינה את קובי אלירז ליועץ לענייני התיישבות ביו"ש

אלירז כיהן בעבר בתפקיד עוזר לענייני התיישבות של שרי הביטחון ליברמן, יעלון ואפילו בנט • בשבוע הבא מתכוון סער להעלות את חוק הגבלת כהונת ראש ממשלה

שר המשפטים גדעון סער, צילום: גדעון מרקוביץ'

מתמקד בנושאים ימניים לקראת הבחירות? שר המשפטים גדעון סער מינה את קובי אלירז ליועץ לענייני התיישבות ביו"ש במשרד המשפטים.

המינוי נעשה לפני שבוע, אך הוא מגיע לאחר תקופה שבה סער התעקש מול הקואליציה על העברת תקנות יהודה ושומרון, התקנות שבסופו של דבר גרמו לאורבך לפרוש מהקואליציה.

אלירז ידוע כמומחה לענייני התיישבות ביו"ש, וכיהן בעבר בתפקיד עוזר שר הביטחון לענייני התיישבות של ליברמן, בוגי יעלון, בנימין נתניהו ואפילו רה"מ נפתלי בנט כשהיה שר הביטחון. 

הצורך במינוי במשרד המשפטים מגיע לאחר שהיו הרבה מאוד פניות של תושבים על קשיים שיש ברישום מקרקעין ביו"ש, על ביורוקרטיה מסובכת ועוד. אלירז אמור להיות יועץ מיוחד שתפקידו לשחרר שם את הפקקים.

קובי אלירז, צילום: טובי שריד

כמו כן, יש לא מעט פעמים שבהן צריך לקבל החלטות מדיניות שקשורות לחיים ביו"ש. סער מסתמך בדרך כלל רק על גורמים מתוך משרד המשפטים, אך אלירז יוכל לסייע למשרד ולשר בקבלת החלטות נכונה וטובה להתיישבות.

הולכים לבחירות

ברקע קידום חוק פיזור הכנסת, בתקווה חדשה בולמים את הניסיונות החוזרים והנשנים של הליכוד והחרדים לנסות להקים ממשלה חלופית בכנסת הנוכחית תחת נתניהו.

ביהדות התורה מעבירים ביקורת על כך שבליכוד לא עשו מספיק בשביל להביא את סער כדי למנוע בחירות.

המהלכים של סער

כמו כן, סער כרגע עומד על ארבעה-חמישה מנדטים בסקרים, ובתרחיש שבו בנט פורש מהחיים הפוליטיים - יש כאלו בתקווה חדשה שמקווים כי הקולות של ימינה ילכו אליהם.

רגע לפני פיזור הכנסת המסתמן, סער מתכוון להעלות ביום ראשון את חוק הגבלת כהונת ראש ממשלה.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר