"התייחסויות מבזות ומשפילות": צעיר מחולון מואשם בהטרדה מינית של השרה מאי גולן

תומר גיא, בן 28, מואשם כי שלח לגולן הודעות בעלות אופי מבזה "ביחס למינה או למיניותה" • כתב האישום כולל הודעות ששיגר הנאשם ביולי 2023 לשרה, באמצעות פייסבוק, ובהן שלל קללות וגסויות לצד איומים כמו "שנייה של שקט לא תהיה לך" ו"לא לצאת מהבית היום, הגיע הזמן להשתיק אתכם" • הפרקליטות: "אם הנאשם יורשע, נבקש להטיל עליו מאסר בפועל"

השרה מאי גולן. צילום: אורן בן חקון

פרקליטות המדינה הגישה היום (רביעי) לבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום נגד תומר גיא, בן 28 מחולון, בגין עבירות רבות של הטרדה מינית כלפי השרה מאי גולן "בכך שהפנה כלפיה התייחסויות מבזות או משפילות ביחס למינה או למיניותה". הפרקליטות הודיעה כי אם גיא יורשע, היא תבקש להטיל עליו עונש מאסר בפועל.

בכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד מיטל מור מפרקליטות מחוז ת"א, הוצגו חמש דוגמאות למקרים שבהם פנה הנאשם במהלך חודש יולי 2023 אל השרה לשוויון חברתי וקידום מעמד האישה, באמצעות יישום המסנג'ר של פייסבוק, בהודעות שכללו שלל קללות וגסויות לצד איומים כלפי גולן.

ערוץ הכנסת

כך, למשל, באחת ההודעות כתב לה גיא: "מאי גולן, ז--ה קטנה ומוש--ת, אין לכם מושג מה התחלתם יא שר--טה קטנה, רוצים לשבור לי את העצמות? מוזמנים, יהיה כיף לכולנו, מבטיח. לא ננוח עד שלא נעיף אותך וחבורת הזבל שלך לפח הזבל של ההיסטוריה".

בהמשך הוסיף: "מש--ן עלייך בקשת יא מו--ת קטנה, שנייה של שקט לא תהיה לך, לא מרחם עלייך. אלוהים, איזה אישה מטומטמת את. אין לך מושג אפילו מה את עושה. כל מילת בלע שיוצאת לך מהפה רק מדליקה עוד בן אדם ועוד בן אדם, ששונאים אותך ורוצים רק להוקיע אותך, אז תחכי יום, יומיים, שלושה, שנה, כמה זמן שזה ייקח עד שתמצאי את עצמך לא רלוונטית, בלי אף אחד, עם משפחה ששונאת אותך ומדינה שתגרש אותך, חתיכת ז--ה קטנה".

ביום אחר כתב גיא לגולן, בין השאר: "לא לצאת מהבית היום, חבל, מלחמת אחים, הגיע הזמן להשתיק אתכם אחת ולתמיד. תזכרי את היום הזה שר--טה קטנה, כי לא נשאר לכם הרבה זמן. נעיף אתכם מהר מאוד לפח הזבל של ההיסטוריה וננגב איתך את הת-ת בהנאה, ז--ה מוש--ת קטנה".

כעבור כמה ימים כתה גיא שוב, לאחר רצף של קללות וגסויות: "אל תדאגי, נגיע לכולכם, המלחמה רק התחילה. אפסה, ז--ה מסריחה, טפי עלייך יא שר--טה של ערבים".

כאמור, בסיכום כתב האישום ציינה עו"ד מור כי "במעשיו המתוארים לעיל, הטריד הנאשם מינית את המתלוננת", והוסיפה כי "קיימת אפשרות לפיה יתבקש בית המשפט להטיל על הנאשם עונש מאסר בפועל, אם יורשע בתיק זה".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר