אחרי כ-16 שעות: נשיא המחוזי בדימוס אורנשטיין שוחרר בתנאים מגבילים, נוה עדיין נחקר

אורנשטיין נאלץ לשלם ערבות עצמית של כ-20 אלף שקלים • סנגוריו: "מסר את גרסתו המפורטת" • החשד נגד השניים: שוחד, מרמה והפרת אמונים • במהלך הלילה, בתום חקירתו, שוחרר אפי נוה בתנאים מגבילים ובהם ערבות עצמית בסך 20,000 ש"ח ואי יצירת קשר עם מעורבים בתיק למשך 30 יום

נשיא המחוזי בדימוס אורנשטיין ואפי נוה. צילום: גדעון מרקוביץ'

לאחר כ-16 שעות חקירה שהחלו הבוקר (שלישי), תמה חקירתו של נשיא המחוזי בדימוס איתן אורנשטיין החשוד בשוחד, מרמה והפרת אמונים והוא שוחרר בתנאים מגבילים. אורנשטיין שוחרר באמצעות ערבות עצמית בסך 20 אלף שקלים ואי יצירת קשר עם מעורבים בתיק למשך 30 יום.

במהלך הלילה, בתום חקירתו, שוחרר אפי נוה בתנאים מגבילים ובהם ערבות עצמית בסך 20,000 ש"ח ואי יצירת קשר עם מעורבים בתיק למשך 30 יום.

סנגוריו של אורנשטיין, עוה"ד ז'ק חן ויניב ואקי מסרו: "השופט בדימוס איתן אורנשטיין ענה לכל שאלות החוקרים ומסר את גרסתו המפורטת לאירועים. לאחר סיום החקירה חזר לביתו". 

כזכור, לפני יותר מחודשיים פורסמו בעיתון "הארץ" הקלטות של השופט בדימוס אורנשטיין ועורך הדין נווה, שחשפו יחסים בעייתיים על אופן המינוי של אורנשטיין לתפקיד נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב.

מההקלטות, שפרסם העיתונאי חיים לוינסון, עולה שבין השניים שררו לכאורה יחסי "תן וקח". לפי הדיווח, ההקלטות חשפו שנווה יקדם את מינויו של אורנשטיין לתפקיד נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, ואילו אורנשטיין יסייע לנוה בסוגיות שונות שהעלה.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר