בני משפחת דוואבשה: "הפסיקו את מסע התמיכה ברוצח בן אוליאל"

סב המשפחה הגיב לפרשה ואמר ל"ישראל היום" כי "כל מי שתומך ברוצח עמירם בן אוליאל הוא שותף לפשע, ומעודד טרור נגד פלשתינים" • על דבריה של חברת הכנסת סון הר-מלך אמר כי הוא "מקווה שהשלטונות בישראל ינקטו נגדה צעדים ויעמידו אותה לדין"

בן אוליאל בבית המשפט. צילום: תומר אפלבאום

הסערה סביב קמפיין התמיכה בעמירם בן אוליאל, שהורשע ברצח סעד וריהאם דוואבשה, ובנם התינוק עלי בן השנה וחצי - נמשכת, ובני המשפחה עוקבים מקרוב אחר האירועים. היום (שבת) הגיב סב המשפחה, אבי האם המנוחה, ואמר ל"ישראל היום" כי הוא מצפה מרה"מ נתניהו לעצור את מה שכינה "מסע ההסתה", וציין כי "כל מי שתומך ברוצח עמירם בן אוליאל הוא שותף לפשע, ומעודד טרור נגד פלשתינים".

"חברי הכנסת והאנשים מהימין שתומכים בו מורלית, כספית או בכל צורה אחרת ושרוצים להקל בעונשו ובתנאיו בכלא, הם עצמם עמירם בן אוליאל. צריך להפסיק את זה כדי למנוע את הרצח הבא", הוסיף הסב.

בית משפחת דוואבשה לאחר הרצח, צילום: אי.פי.אי

חברת הכנסת סון הר מלך על עמירם בן אוליאל: "אני לא תומכת ברוצח, אני יודעת שעמירם חף מפשע" // שימוש בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

סב המשפחה בז לדבריה של ח"כ מעוצמה יהודית, לימור סון הר-מלך, שכינתה את הרוצח בן אוליאל, "צדיק וקדוש", ואף תקף אותה בחריפות. "מה שהיא עושה ואומרת זו הסתה לטרור. אני מקווה שהשלטונות בישראל ינקטו נגדה צעדים ויעמידו אותה לדין", אמר הסב.

"תראו את זדורוב"

כזכור, השבוע אמרה סון הר-מלך במהלך קמפיין גיוס כספים של "מטה צדק לעמירם" כי: "אני לא תומכת ברוצח, אני יודעת שעמירם חף מפשע. הייתי אצלו, וכשהצדיק הקדוש הזה עובר במסדרון, אף סוהרת לא נמצאת". 

לאחר הכנס, אמרה ח"כ סון הר-מלך: "כן, אני מאמינה שעמירם בן אוליאל חף מפשע ושההודאה שלו הוצאה בעינויים שאף אחד לא היה עומד בהם. ואם אתם רוצים הוכחה לרדיפה, תראו את ההתעקשות להשאיר אותו שמונה שנים בבידוד, סנקציה שאין לה תקדים. פקפקו גם בחפותו של זדורוב והנה הוא זוכה אחרי 17 שנה. אני רק מקווה שאצל עמירם זה ייקח פחות". 

עמירם בן אוליאל (ארכיון), צילום: אורן בן חקון

בתחילת החודש דחה ביהמ"ש העליון את ערעורו של בן אוליאל על הרשעתו בפרשת דומא והותיר על כנו את גזר הדין של שלושה מאסרי עולם. השופט יוסף אלרון נימק כי הוא מקבל את הודאותיו המאוחרות של בן אוליאל, אלה שנתן אחרי החקירה האלימה בשב"כ ולא במהלכה, מכמה סיבות: עברו 36 שעות מחקירת הצורך האלימה, זהות החוקרים שונתה (למעט אחד, "מיגל"), אווירה נינוחה בעת ההודאה, ניתנה הודאה מפורטת מאוד ולכן היא אמינה.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר