אונר"א. צילום: איי.אף.פי

למרות שעובדי אונר"א השתתפו בפשעי 7 באוקטובר, אוסטריה מתקפלת וחוזרת לממן את הארגון

משרד החוץ של אוסטריה מודיע: "ניתחנו את התוכנית לשיפור תפקוד הארגון, נעקוב באדיקות אחרי מימושה" • המדינה צפויה להעביר לארגון כ-3.4 מיליון יורו בשנה הקרובה, כאשר התשלום הראשון אמור להתבצע בקיץ

לאחר שבינואר האחרון חדלו מלתמוך כספית בארגון בעקבות ההאשמות כי עובדי הארגון השתתפו בטבח 7 באוקטובר, משרד החוץ של אוסטריה הודיע היום (שבת) כי המדינה תחדש את המימון לסוכנות הסיוע של האו"ם לפליטים הפלשתינים אונר"א.

הקלטה: כך נשמע מחבלים שעובדים במקביל כמורים בבית ספר של אונר"א בדיר אל-בלח (ארכיון) // דובר צה"ל

"אחרי שניתחנו את התוכנית לשיפור תפקוד הארגון, החלטנו להחזיר את המימון. נעקוב באדיקות אחרי מימוש התוכנית", כך נאמר בהודעת המשרד. עוד נמסר כי אוסטריה צפויה להעביר לארגון כ-3.4 מיליון יורו בשנה הקרובה, כאשר התשלום הראשון אמור להתבצע בקיץ.

בחודש שעבר פורסם כי כי בסקירה שערך האו״ם בעקבות גילוי מעורבות עובדי אונר"א בטבח 7 באוקטובר, עלה כי ישראל טרם הוכיחה את מוערבותם של פעילי אונר"א בארגוני טרור. במשרד החוץ תקפו: "ארגון הטרור חמאס חדר לאונר״א-עזה בצורה רחבה כל כך, שלא ניתן לומר עוד איפה נגמרת אונר״א ואיפה מתחיל חמאס". יש לציין כי בחודש ינואר ישראל פרסמה עדויות ברורות למעורבות של עובדי הארגון במעשי הטבח ב-7 באוקטובר.

לוחמי צה"ל ליד מטה אונר"א בעזה (ארכיון), צילום: איי.פי

כזכור, לאחר שמדינות רבות השעו את המימון שלהן לארגון, מזכ"ל ארגון האומות המאוחדות, אנטוניו גוטרש, יצא להגנתה של אונר"א וקרא למדינות שהשעו את תקצוב הסוכנות לחזור בהן ולהשיב את התקצוב.

אנטוניו גוטרש (ארכיון), צילום: אי.פי.אי

גם הנציב הכללי של אונר"א, פליפה לזריני, הגיב אמש למהלך הקפאת הכספים ואמר כי הוא "קורא למדינות שהשעו את המימון שלהם לשקול מחדש את החלטותיהן".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו