ביידן תוקף: "ישראל לא עושה מספיק כדי להגן על האוכלוסייה האזרחית"

הנשיא האמריקני ביקר בחריפות את הרג שבעת עובדי ארגון הסיוע ההומניטרי בעזה • "הסכסוך הזה הוא הגרוע ביותר בזמנים האחרונים מבחינת היקף עובדי הסיוע שנהרגו, וזו אחת הסיבות למה כ"כ קשה להפיץ סיוע הומניטרי בעזה"

רכב ארגון "המטבח העולמי המרכזי" שנפגע בדיר אל-בלח || רשתות ערביות

מאבד סבלנות: נשיא ארה"ב ג'ו ביידן ביקר הלילה (בין שלישי לרביעי) את ישראל בחריפות לאחר מות שבעת עובדי ארגון הסיוע הבינלאומי: "אני זועם ושבור לב ממותם של שבעת עובדי הסיוע בעזה - כולל אמריקני אחד. הם היו אמיצים ולא אנוכיים - מותם הוא טרגדיה. ישראל התחייבה לעשות חקירה יסודית ולבדוק מדוע מכונית של עובדי הסיוע הותקפה מהאוויר. חקירה זו חייבת להיות מהירה, לשאת תוצאות ולהתפרסם בגלוי", דרש הנשיא האמריקני. 

ביקורת חריפה, ביידן, צילום: אי.פי

בהמשך דבריו האשים ביידן את ישראל בנחרצות על כך שאינה פועלת מספיק למניעת פגיעה בחפים מפשע: "אפילו עוד יותר טרגי שזוהי לא תקרית בודדה - הסכסוך הזה הוא הגרוע ביותר בזמנים האחרונים מבחינת היקף עובדי הסיוע שנהרגו, וזו אחת הסיבות למה כ"כ קשה להפיץ סיוע הומניטרי בעזה. תקריות כמו שהיו אתמול פשוט לא יכולות לחזור על עצמן. ישראל לא עושה מספיק כדי להגן על האוכלוסיה האזרחית. ארה"ב הפצירה שוב ושוב בישראל שהלחימה לא תפגע בסיוע ההומניטרי כדי למנוע פגיעה באזרחים".

בסיום דבריו התחייב ביידן כי "ארה"ב תמשיך לעשות כל שביכולתה כדי להגדיל את הסיוע ההומניטרי בעזה ואנחנו דוחפים להפסקת אש במסגרת עסקה לשחרור חטופים. הצוותים בקהיר עובדים על זה עכשיו". 

דרכונה של אחת מההרוגות בתקיפה, צילום: רשתות ערביות

אמש, שוחח הנשיא ביידן שוחח עם מייסד ארגון המטבח המרכזי העולמי, השף חוזה אנדרס, והביע את תנחומיו על הרג עובדי הארגון בתקיפת צה"ל. הנשיא הבטיח לאנדרס כי הוא יבהיר לישראל כי עובדי סיוע חייבים להיות מוגנים.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר