למרות שיפרוש בקרוב בעקבות המחדל: האלוף חליוה החליט על מינוי בכיר באמ"ן

במסגרת דיוני שיבוצים שהתקיימו לאורך השבוע האחרון, מינה חליווה את סגן-אלוף ש' לראש מחלקת שבויים ונעדרים באגף המודיעין • בנוסף, מזכירת המטה הכללי סגן-אלוף עדי סבג מונתה לראש מנהלת ביקורות ולמידה - מינוי שגרר ביקורת בעקבות קרבתה לפיקוד העליון בצבא והחלק שתיקח בתחקירים שייערכו בצבא

ראש אמ"ן, האלוף אהרון חליווה (ארכיון). צילום: ללא

שיבוצים חדשים בצבא: היום (שלישי) הודיע דובר צה"ל על שורת מינויים חדשים שאושרו על ידי הרמטכ״ל, רב-אלוף הרצי הלוי, ומותנים באישור שר הביטחון.

למרות שכבר הודיע על פרישתו והודה כי "אגף המודיעין בפיקודי לא עמד במשימה", האלוף אהרון חליווה, מינה את סגן-אלוף ש' לראש מחלקת שבויים ונעדרים באגף המודיעין. בעקבות המינוי, ש' יועלה לדרגת אלוף משנה.

ראש אמ"ן אהרון חליוה בהערכת מצב בעזה (15.12.23) // דובר צה"ל

כמו כן, מונתה סגן-אלוף עדי סבג לראש מנהלת ביקורות ולמידה ותועלה לדרגת אלוף-משנה. סבג, כיהנה כמזכירת המטה הכללי. המינוי גרר ביקורת בעקבות העובדה שהקצינה, שמטבע תפקידה הנוכחי הייתה מקורבת לרמטכ"ל, תקודם לעמדה שבה תהיה לה השפעה על תהליכי התחקיר והביקורת הפנימיים בצבא.

בפורום משפחות התצפיתניות שנפלו במוצב נחל עוז הגיבו למינוי של סא"ל סבג: " "המינוי הזה מצטרף למינויים אחרים שעננה כבדה מעליהם. זה כבר מרגיש שצוחקים עלינו! כבר לא במחשכים. כבר לא בחדרים סגורים, צוחקים לנו בפנים!
והבדיחה על חשבוננו. על הגב של הבנות שלנו".

בנוסף, מונתה סגן-אלוף ורד בן יהודה לראש מחלקת תכנון וארגון באגף כוח האדם ותועלה לדרגת אלוף-משנה. באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, מונה סגן-אלוף ואדים גוז למפקד יחידת מטמו"ן (מבצעים, טכנולוגיה, מחקר ופיתוח וניסויים) והוא יועלה לדרגת אלוף-משנה.

חליוה לצד מכתב ההתפטרות, צילום: דובר צה"ל

כזכור, באפריל האחרון, ראש אמ"ן, אלוף אהרון חליוה, הודיע כי הוא מתפטר מתפקידו בעקבות מחדל שבעה באוקטובר. "את אותו יום שחור אני נושא עימי מאז יום-יום, לילה-לילה. לעד אשא עימי את הכאב האיום של המלחמה", כתב במכתב ההתפטרות. במכתבו קרא חליוה להקמת ועדת חקירה ממלכתית.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר