מימין: אהדאב חוראני. משמאל: שהד סוויטאת. צילום: רשתות חברתיות/באדיבות אתר פוסטה

צעירה שהיללה את חמאס ובלוגרית תומכת טרור: אלה שתיים מהאסירות שצפויות להשתחרר

שהד סוויטאת בת ה-19, מהמיעוט המוסלמי בכפר שרובו תושבים דרוזים ונוצרים, פרסמה סטורי בשבח חמאס ב-7 באוקטובר • אהדאב חוראני בת ה-45, בלוגרית מחיפה בעלת כ-10,000 עוקבים, פרסמה דברי אהדה ותמיכה לאירועי אותה שבת שחורה • שתיהן משתחררות הערב במסגרת מתווה החזרת החטופים

לאחר שתמכו בגלוי ברשתות החברתיות במעשי הזוועה הנוראיים של ארגון הטרור חמאס באירועי ה-7 באוקטובר, צפויות להשתחרר הערב (חמישי) שהד סוויטאת ואהדאב חוראני, במסגרת מתווה החזרת החטופים.

קריאות שמחה בקבלת פנים למחבלים ששוחררו // רשתות ערביות

נגד שהד סוויטאת בת ה-19 הוגש כתב אישום בבית המשפט בחיפה. הוא היה מבוסס על דברי שבח שהעלתה הצעירה המוסלמית בשבת השחורה שבה נפתחה מתקפת הפתע של חמאס על ישראל. סוויטאת מואשמת שהעלתה סטורי באינסטגרם בו הסיתה והיללה את פעולות חמאס. "האמת היא כי היום הוא היום היפה בהיסטוריה בגילינו, זה הבוקר הכי יפה וזה הקפה הכי טעים ששתיתי, תהילה ותפארת", כתבה.

לפני כשנתיים היא חשפה את דעותיה, שמחתה לאיד ושנאתה לחיילי צה"ל כשהעלתה סטורי על מותו של הצלף בראל שמואלי, בו כתבה: "צעירי עזה רצו להתבדח איתך, למה שתמות כך. כנראה אי אפשר להתבדח איתך, בקרוב אצל אלו שאיתך".

הפוסט שבו שמחה סוויטאת על מותו של חייל צה"ל, צילום: ללא

אהדאב חוראני בת ה-45, בלוגרית מחיפה בעלת כ-10,000 עוקבים, פרסמה דברי שבח, אהדה ותמיכה למעשה הטרור שביצעו חמאס ב-7 באוקטובר ביישובי העוטף. לאחר שנעצרה, היא אמרה בדיון בבית המשפט השלום בחיפה לשופט שלמה בנג׳ו: "אני מצטערת על כל מה שעשיתי. אני גרה לבד אין לי ילדים". השופט בנג׳ו לא השתכנע מדברי החשודה, שבהחלטתו הוסיף: "בחקירתה לא הביעה שום צער על המעשה וההיפך מכך". 

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו