עוספיא: ירי לעבר בית קרובי משפחת הצעירה שהיללה את חמאס - המשטרה פתחה בחקירה

שהד סוויטאת בת ה-19, מהמיעוט המוסלמי בכפר שרובו תושבים דרוזים ונוצרים פרסמה סטורי בשבח חמאס ב-7 באוקטובר • בבית המשפט בחיפה הוגש נגדה כתב אישום בגין הסתה ותמיכה בארגון טרור • לפני כשנתיים פרסמה פוסט שגיחך על מותו של חייל צה"ל בראל שמואלי • ראש מועצת עוספיא: "מגנים בחריפות, עמדת המועצה ידועה וברורה - אהבת המדינה, חיזוק והזדהות עם צה"ל במלחמה"

שהד סוויטאת. מהללת את חמאס בכל הזדמנות אפשרית. צילום: באדיבות אתר פוסטה

תחנת משטרת נשר פתחה בחקירה בימים האחרונים עקב אירוע ירי לעבר בית קרובי משפחתה של שהד סוויטאת (מהמיעוט המוסלמי בכפר), מכפר עוספיא (שרובו דרוזים ונוצרים), אשר עזבה את הכפר ביום חמישי שעבר עקב הגשת כתב אישום נגדה בגין הסתה ותמיכה בארגון טרור.

כתב האישום שהוגש נגד בת ה-19 בבית המשפט בחיפה, מבוסס על דברי שבח שהעלתה הצעירה המוסלמית בשבת השחורה שבה נפתחה מתקפת הפתע של חמאס על ישראל. סוויטאת מואשמת שהעלתה סטורי באינסטגרם בו הסיתה והיללה את פעולות חמאס.

"האמת היא כי היום הוא היום היפה בהיסטוריה בגילינו, זה הבוקר הכי יפה וזה הקפה הכי טעים ששתיתי, תהילה ותפארת", כתבה.

הפוסט בערבית בו היללה את פעולות חמאס ב-7 באוקטובר, צילום: ללא

הצעירה שאמורה להתחיל השנה בלימודיה האקדמאיים, היא בתם של תושבת ג׳נין ואב מעוספיא.

לפני כשנתיים היא חשפה את דעותיה, שמחתה לאיד ושנאתה לחיילי צה"ל כשהעלתה סטורי על מותו של הצלף בראל שמואלי, בו כתבה: "צעירי עזה רצו להתבדח איתך, למה שתמות כך. כנראה אי אפשר להתבדח איתך, בקרוב אצל אלו שאיתך".

הפוסט שבו שמחה על מותו של חייל צה"ל, צילום: ללא

המועצה: דורשים מהמשטרה שתפעל באופן נמרץ ויד קשה למגר תופעות אלה

ראש מועצת עוספיא בהיג׳ מנסור אמר בתגובה: "לאחרונה היינו עדים להצהרות מצד תושבים מהיישוב אשר פרסמו פוסטים במדיות החברתיות על תמיכתם והזדהותם עם ארגון הטרור חמאס שביצע את הטבח הנפשע והנתעב ב 7 באוקטובר. המועצה המקומית עוספיא ותושבי היישוב מגנים בחריפות הצהרות אלו ורואים בחומרה תופעה זו.

סמל מגן דוד בעוספיא. "מאחלים לחזרה מהירה של כל החטופים לבתיהם ומשפחותיהם", צילום: ללא
דגלי ישראל בעוספיא. סמל לדו קיום, צילום: מישל דוט קום

"כמו כן, עמדת המועצה ידועה וברורה. אהבת המדינה, חיזוק והזדהות עם צה"ל במלחמה. אנו דורשים מהמשטרה שתפעל באופן נמרץ ויד קשה למגר תופעות אלה. בנוסף, עוספיא תמיד הייתה ותישאר סמל לדו קיום ומודל לחיקוי לחיים משותפים לכל העדות והדתות. בשעה זו, אנו קוראים לתושבים לגלות אחריות, לעמוד באתגרים החברתיים והביטחוניים ולהיות מאוחדים.

"מאחלים לחזרה מהירה של כל החטופים לבתיהם ומשפחותיהם, ומשתתפים בצער המשפחות שאיבדו את יקיריהם במלחמה".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר