בכירים במשטרה: "לא ניתן להפוך את לוויית העיתונאית למסע הסתה"

במשטרה מעריכים כי המונים צפויים להשתתף בלוויה שתתקיים בשישי בצהריים וצפויה לעבור מגן הבונים להר ציון בירושלים • ככל שיהיה גורמים עוינים, עבריינים, מסיתים ומתפרעים נדע לטפל בהם", הם אומרים • בתוך כך, נערכים במשטרה לציון יום הנכבה ביום ראשון הקרוב

טקס האשכבה לעיתונאית שירין אבו עאקלה, שנהרגה במהלך חילופי אש בג'נין, צילום: אי..אף.פי

"יש לנו מידעים ואינדיקציות על כוונה של גורמים מסויימים להפוך את הלוויה למסע הסתה, אך אין לנו כוונה לאפשר זאת", אומרים היום (חמישי) בכירים במשטרת ירושלים לקראת הלווייתה הצפויה מחר בצהריים של שירין אבו עאקלה, עיתונאית רשת אל ג'זירה שנהרגה שלשום במהלך חילופי אש בין כוחות צה"ל לחמושים במחנה הפליטים ג'נין.

הלוויה הנוצרית צפויה לעבור מגן הבונים להר ציון בעיר. במשטרה מעריכים שהמונים צפויים להשתתף בה. "המטרה שלנו היא לאפשר את קיום הלוויה בצורה מכובדת וכחוק עם רגישות לכל הכללים" אמר אתמול קצין בכיר במשטרת ירושלים והוסיף, "מצד שני, השוטרים הונחו לגלות נחישות מול כל מפרי סדר שיירכבו על ההלוויה הזו".

במשטרה ניסו לקיים דו שיח עם בני המשפחה בעניין אך ניתקלו בסרוב. "ככל שיהיה גורמים עוינים,
עבריינים, מסיתים ומתפרעים נדע לטפל בהם בין אם הם יהיו בסמוך או במקומות אחרים", הוסיף ואמר הקצין הבכיר.

מפגינים לאחר מותה של העיתונאית שירין אבו עאקלה, צילום: רויטרס

נודע כי היערכות המשטרה לאבטחת הלוויה תהיה סמויה וגלויה ובכמה מעגלים על מנת למנוע חיכוך ואלימות. "אנחנו מנסים לקיים שיח עם המשפחה כדי שהכל יתקיים בצורה בטוחה ובלי פרובוקציה", אומר גורם אחר במשטרת ירושלים. "לא נאפשר ללוויה לשמש כסות להפרות סדר. ידוע לנו שגורמים שונים ינצלו אותה להסתה כפי שהתרחש בימים האחרונים בסמוך לבית המשפחה, נדע לטפל גם בהם". 

בתוך כך, מחוזות המשטרה נערכים לציון יום הנכבה ביום ראשון הקרוב. בשנים קודמות עברו ציון היום ללא ארועים מיוחדים אך השנה לאור המתיחות הביטחונית והעליה החדה בכמות התרעות על כוונת ארגוני הטרור להציע פיגועים - השוטרים הונחו לגלות ערנות.

בנוסף כוחות משטרה ייתרכזו בסמוך ליישובים ובמקומות שצפויים בהם הפרות סדר במטרה להגיע אליהם במהירה ולמנוע אותם כבר בתחילתם.

בשבוע הבא ייחלו במשטרה דיונים במטרה לאשר את התוכניות ליום ירושלים שיתקיים בסוף החודש. במשטרה הבהירו כבר שהכוונה היא לאפשר את קיום המצעד בהתאם ובאותו מסלול שבו הוא התקיים בשנים האחרונות.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכירi