כוכב הוליווד שסובל מדמנציה בהופעה פומבית נדירה

ברוס וויליס נצפה כשהוא יוצא לסיבוב התאווררות במכונית • אשתו, אמה המינג, אמרה לאחרונה בראיון: " קשה לדעת אם ברוס מודע לחלוטין למצבו"

ברוס וויליס. צילום: אי.פי

השחקן בן ה-68, ברוס וויליס, צולם אתמול (ראשון) ברכב כשהוא לבוש קפוצ'ון שחור לקראת בילוי.

במרץ השנה הודיעה משפחתו של ברוס כי הוא אובחן כסובל מדמנציה פרונטומפורלית (FTD) - צורה נדירה של דמנציה הגורמת להידרדרות בהתנהגות, באישיות ובשפה. דמנציה פרונטו-טמפורלית מהווה כ-20% ממקרי הדמנציה ומתפרצת בגיל צעיר יחסית (45-65). 

בחודש שעבר, גלן גורדון קרון, שיצר את הסיטקום "בלשים בלילה" ביקר את השחקן ואמר בראיון ל"פייג' סיקס" כי "התחושה שלי היא שבדקות הראשונות הוא יודע מי אני, אבל הוא לא לגמרי מדבר. כל כישורי השפה כבר לא זמינים בעבורו, אבל הוא עדיין ברוס. כשאתה איתו אתה יודע שהוא ברוס, אבל שמחת החיים שלו נעלמה".

ברוס מטופל על ידי אשתו, הדוגמנית הבריטית אמה המינג, איתה הוא חולק את שתי בנותיו הצעירות מייבל בת ה-11 ואוולין בת התשע.  יש לו גם שלוש בנות בוגרות - רומר, 35, סקאוט, 32, וטלולה, 29 - עם גרושתו דמי מור, שנשארה מיודדת גם איתו וגם עם אמה.

בראיון שנתנה לאחרונה אמה לתוכנית האמריקנית TODAY היא אמרה ש"קשה לדעת אם ברוס מודע לחלוטין למצבו. אבל המחלה שלו לימדה את כולנו מהי אהבה, סבלנות וחוסן".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר