המתווה שיאפשר לילדים להיכנס לבתי כנסת ומלונות בראש השנה

שר הדתות מתן כהנא ושר התיירות יואל רזבוזוב פנו למשרד הבריאות בבקשה לאפשר לילדים להיכנס למבנים ביום השני של חג, גם לאחר פקיעת תוקף בדיקות הקורונה • משרד הבריאות נענה לבקשה ובצעד חריג אישר את הדבר • כך יוכלו ילדים מתחת לגיל 12 לחגוג את החג במבנים בלי לעבור על החוק

תפילה ראש חודש אלול נחלאות ירושלים , צילום: נעמה שטרן

פחות משבוע נותר לראש השנה, וכעת נמצא פתרון לבעיה שהטרידה רבים בציבור הדתי והחרדי. על פי ההנחיות הקיימות, ניתן לבצע בדיקת קורונה (pcr) לילדים שתוקפן הוא 72 שעות וכך לאפשר להם כניסה לבתי כנסת בחג, אך מכיוון שמדובר בחג שאורך כיומיים, בלתי אפשרי לבצע בדיקה ולקבל את התוצאה כך שתאפשר כניסה למבנים גם ביום השני של החג, שחל ביום שלישי הבא.

בלשכתו של שר הדתות מתן כהנא התקבלו פניות רבות על הבעיה. הפונים כולם הבהירו כי הם רוצים לעמוד בכללי משרד הבריאות, אך הכללים לא מאפשרים לילדים להיכנס לבתי הכנסת ביום השני ולשמוע את קול תקיעות השופר. הדיסונסס היה ברור – האפשרויות היו לוותר על תפילת הילדים ביום השני, או לחילופין להתעלם מההוראות ולסכן חיים.

שר הדתות מתן כהנא, אורן בן חקון - ארכיון

השר כהנא פנה למשרד הבריאות וביקש להאריך את התוקף של הבדיקות כך שיאפשרו לילדים להיכנס למתחמי בתי הכנסת. במקביל פנה גם שר התיירות יואל רזבוזוב למשרד ובפיו בקשה דומה – לאפשר לאורחים מתחת לגיל 12 לשהות בבתי המלון ללא צורך לעשות בדיקת קורונה נוספת, דבר שכמובן אינו אפשרי בעת החג.

משרד הבריאות נענה לבקשה והתיר באופן חריג לכלל המשק להאריך את תוקף הבדיקות. על פי המתווה שסוכם, יוארך תוקף בדיקות ה-pcr, ל-96 שעות (במקום 72 שעות) על מנת שילדים יוכלו להיבדק בתחילת השבוע ולהיכנס לבתי כנסת ובתי מלון ללא הפרעה. כך, על פי המתווה יוכלו הורים לילדים לבצע את הבדיקות ביום ראשון ותוקפן יפוג רק בצאת החג. יצויין כי לא מדובר בבדיקות המהירות, שתוקפן 24 שעות בלבד.

אומנם, תוקף הבדיקות הוארך לכל המשק לתקופת הזמן של חג ראש השנה, אך מדובר בעיקר על בשורה למתפללים ולשוהים במלונות, שיתאפשר להם כעת לחגוג את החג ללא הפרעה ועל פי החוק.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר