לאחר שעבר צנתור: הרב דרוקמן שוחרר מבית החולים

ההליך הרפואי בוצע לאחר שהרב סבל מאי ספיקת לב • הצנתור עבר בהצלחה והרב חש בטוב • עם שחרורו אמר: "אני מודה לצוות בהדסה עין כרם, שטיפל בי באופן יוצא מן הכלל"

הרב דרוקמן עם הצוות הקרדיולוגי בהדסה, רב בית החולים ומנהל המרכז הרפואי, צילום: דוברות הדסה

הרב חיים מאיר דרוקמן (89), ממנהיגי הרוחניים של הציונות הדתית וזוכה פרס ישראל למפעל חיים, שוחרר היום (שלישי) מבית החולים הדסה עין כרם, כשהוא חש בטוב, לאחר ששלשום עבר בהצלחה צנתור לבבי.

הרב דרוקמן סבל מאי ספיקת לב, בעקבותיה הומלץ על ידי רופאיו בהדסה כי יעבור הליך צנתורי. עם שחרורו אמר הרב דרוקמן: ״אני מודה לצוות בהדסה עין כרם, שטיפל בי באופן יוצא מן הכלל, בנועם ובמקצועיות והעניק תחושת בטחון מלאה".

הרב דרוקמן נחשב  לאחד מגדולי תלמידי הרב צבי יהודה קוק. בשנת תשל"ז (1976) הקים את ישיבת הגבוהה "אור עציון" בסמוך לישיבה התיכונית והוא עומד בראשה עד היום. בנוסף הוא רב היישוב מרכז שפירא, יושב ראש מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא וחבר ההנהלה הארצית של תנועת בני עקיבא. 

רה"מ בנט והרב דרוקמן בימי מפלגת הבית היהודי, צילום: יוסי זליגר

הרב דרוקמן אף כיהן כחבר כנסת בכנסות 11-9 ובכנסת ה-15 כחבר כנסת מטעם המפד"ל. הוא אף כיהן בתפקיד סגן שר הדתות בממשלה הבגין השנייה. לפוליטיקה נכנס בשליחותו של הרב צבי יהודה.

גם לאחר פרישתו מהחיים הפוליטים היה מקובעי המדיניות במפלגת המפד"ל. גם ראש הממשלה בנט כשהיה יו"ר הבית היהודי התייעץ איתו רבות. לאחר פרישת ליברמן מתפקיד שר הביטחון בסוף 2018 הציב אז בנט אולטימטום בפני רה"מ דאז נתניהו בדרישה לתיק הביטחון. לאחר שבשליחות נתניהו נפגשו נתן אשל וראש המל"ל דאז מאיר בן שבת עם הרב דרוקמן, ציווה הרב על בנט לרדת מהעץ.

לדעת רבים סירוס היכולת הפוליטית ביד הרבנים גרם לבנט בבחירות הבאות להקים את מפלגת הימין החדש", שלא עברה את אחוז החסימה, וכך התחיל הסחרור הפוליטי. 

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר