השמעה
קלפים ומבטים צורבים. איתמר וקארין | צילום: קשת 12

"חתונה ממבט ראשון": קלפים והפנוטים

פרק סטנדרטי במיוחד עבר על כוחותינו, כשמה שזז באמת קדימה במקום לדשדש בבוץ הוא רגע ההבנה של קארין שיש לה בן זוג מכשף, שייתכן שמנסה להפנט ולהחזיר אותה אחורה בזמן אל מודל הזוגיות של שנות ה-50 • "בית, בית, בית"

אם נצטרך לתת טייטל לפרק 25 בעונה הרביעית של "חתונה ממבט ראשון", כנראה שהוא יהיה "רגע הפיכחון של קארין". כי אחרי עונה שלמה שבה בן הזוג שלה ניסה לשנות אותה לגמרי ולהפוך אותה למאמא שמסתובבת בבית בטריינינג ועומלת על הסירים, היא סופסוף אמרה די. כלומר, היא עוד לא אמרה לגמרי "די", אבל היא רמזה שהיא כבר בקצה גבול היכולת שלה: שאין לה כל עניין לבשל במטבח במשך שעה וחצי אחרי שחזרה מיום עבודה, שזה ממש בסדר שהיא לא אוהבת אבוקדו, ושנמאס לה לשמוע את המילה "בית" מאדם שמסתכל עליה כל כך הרבה בעיניים, עד שזה מרגיש שהוא מנסה להפנט אותה. אולי איתמר חושב שבעזרת כוח המחשבה הוא יהפוך את רעייתו הטלוויזיונית לבית.

ההתפוצצות של קארין, חייבים להודות, התקרבה כבר מזמן. אחרי סאגת הבידוד שאיתמר לקח לעצמו ניכר שהיא הייתה כבר טעונה, והמגמה המשיכה גם במשחק הקלפים שלהם (עוד הזדמנות עבור איתמר לצרוב לה את העיניים עם אלה שלו, ולהגיד שוב את המילה "בית" באופן שעושה חשק לזרוק על הטלוויזיה מגף). לפחות הם צלחו את המשחק בהצלחה, בניגוד לניצן ומנו.

אחותך רוחניקית. דני ושני, צילום: קשת 12

אגב מנו, איש ה"הכל טוב". ייתכן שאם לא ילך לו עם ניצן עוד ייצא לו משהו עם אחות של דני, שמקבלת את אחיה וגיסתה שני, לארוחה שבה שני מבשלת הכל. ממש כמו מנו, גם האחות מדברת בשפת הסבבה, וכשהיא יוצאת לשיחה עם דני בחוץ לפטפט על אודות הקשר שלו (שהולך ומתחמם, אחרי שבועות של ניכור ומדורה אחת בדרום הארץ) היא עוזרת לו מאוד להבין את מערכת היחסים שלו באמצעות משפטים כמו "יש זרימה", "אחלה", וכאמור "סבבה" ו"זה ממש אחלה". האישה צריכה להיות אם לא קלינאית תקשורת, אז לפחות מטפלת זוגית. "יאללה!", עונה לה דני, ואז מצליח לעצבן לחלוטין את שני, כשהוא תוהה מה לעזאזל חשבו שם בחתונמי כששידכו לו רוחניקית.

שני נעלבת, וכל מה שמתחשק לה זה להשליך עליו את אחת מ-15 קערות האוכל שבישלה (האם השידוך המוצלח יותר היה יכול להיות למעשה בין שני ואיתמר?) וללכת לוויפאסנה במדבר. בסוף היא מחליטה ללכת ולשפוך הכל על דני, שצועק "למה את לא אומררררררת?", ובסוף הדרמה במשקל פריכית מסתיימת בחיבוק.

אולי אתה רובוט. לירון, צילום: קשת 12

היינו מספרים יותר גם על לירון ועינת, שקיבלו יותר זמן מסך בפרק הזה כנראה מאשר בעונה כולה, אבל כרגיל - בגזרתם של השניים האלה אין יותר מדי מה לספר. הפרק נפתח בשיחת טלפון בהודעות שנשמעה אמינה בערך כמו תיאוריית הקווקזים. משם הם הולכים לארוחת ערב בבית משפחתה של עינת, שם הם מנהלים את אותה שיחה משמימה שהם מנהלים כבר לא מעט זמן - רק בנוכחות הורים שגרים במגדלים של הביוקר.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו