לא ייאמן, זוג שאינו סטרייטי. מתן וגיא | צילום: צילום מסך

"חתונמי": מאי, צר לנו לבשר לך, אבל להיות זוג הומואים זה כבר לא כזה אמיץ

ברוכים הבאים למפגש הזוגות: מופע הקרינג' השנתי בכל עונה של "חתונה ממבט ראשון" • רק חבל שבעונה הנוכחית והמשעממת, זה נראה יותר כמו ניסיון הפקתי להאיץ את הקצב במטרה לייצר רגעים מעניינים או מרגשים, שהשנה התוכנית לא ממש ניחנה בהם

יכול להיות שמפגש הזוגות, נקודת שיא של בידור וקרינג' בכל עונה של "חתונה ממבט ראשון", הגיע מוקדם יותר השנה? בדרך כלל מהדורת ריטריט הבלהות של המשודכים מגיעה מאוחר יותר, עמוק אל תוך העונה, בשלבים בהם כבר די ברור לאן מועדות פניה של כל אחת ממערכות היחסים הכפויות בה, והעניין העיקרי בו הוא החיבור בין אלה שצלחו לאלו שכשלו.

אבל נדמה שזוגות מחזור 2022 של חתונמי, לפחות אלה שאינם נקראים קטיה וליאור, עדיין לא מגובשים עדיין – לפחות לא כקונספט טלוויזיוני. עוד לא ממש הצלחנו לתהות על קנקנם של רוב הקשרים כאן - חלקם בשלב ההתנעה המאוחרת (מאוד), כמו עידית ורפאל, ויכולים ללכת לכאן או לכאן. קשרים אחרים אחרים נמצאים במצב של עלייה וירידה תמידי בסגנון מאי ומשה. וזה מעניק לכל העסק ניחוח של ניסיון הפקתי להאיץ את קצב ההתרחשויות, בעונה שלא הניבה יותר מדי רגעים מעניינים או מרגשים שיחזיקו שיחת ברזייה בעבודה.

בכל מקרה, חלקו הראשון של המפגש שודר אמש (רביעי), לא לפני שהזוגות התכוננו לו נפשית, או ליתר דיוק – אכלו סרטים, נתקפו חרדה וגמעו פאקטים של קלונקס כאילו מדובר בפגישת מחזור או אודישן בשידור חי, ולא בסופ"ש על שפת הכנרת עם חבורת זרים שתרו אחר קמפיין ומצאו אכזבה. קצת לפני כן מאי ומשה מגיעים לבקר את יעל יחד עם הכלב ריי, האקס פקטור של מערכת היחסים הזו והאיום הגדול ביותר על אדם בשם משה מאז המצאת שטף הדיבור התקין. באופן די מביש, ריי מודר ממפגש הזוגות - אף שהמפגש עם נקניק, כלבו המאותגר שמית של המשתתף לשעבר דניאל, היה ללא ספק משהו שצופי התוכנית היו מעוניינים לחזות בו. כך או כך, מאי ומשה מבשלים יחד מנת קלקול קיבה לזוגות האחרים. "אני מקווה שלא בונים עלינו קולינרית", אומר משה למצלמה, כי אם הם סובלים בתוכנית הזו אין סיבה שאחרים לא יסבלו.

קלונקס. משה מתרגש מהמפגש,

גם מתן וגיא מתרגשים מהמפגש, מגדירים את עצמם פתאום כ"זוג" ומכריזים: "יהיה כיף". אין ספק ש"כיף" זו המילה שעולה בראש בכל פעם שהשניים האלה מופיעים על המסך. בינתיים לימור וליעד לא יודעים למה לצפות ותוהים אם יתר הזוגות כבר עשו סקס (הם כנראה לא קיבלו את המסמך שמחייב אותם להשתמש במונח המכובס "אינטימיות" – מילת הקוד המועדפת על משתתפי חתונמי לדורותיה). מכאן ובמעבר חד ולא מרומז בכלל עוברים לבן ומעין, חובבי הקולינריה והאינטימיות, שמתכוננים לנסיעה לצפון, לא לפני שמעין מספרת ליעל על עוד שאלת קיטבג שהחליטה להפנות לבן, בסגנון "אתה רואה תרחיש שאני עוזבת אותך?". לא, לא ממש, מעין, ואם את לא רוצה לקבל תשובות שעלולות לפגוע בך, אולי כדאי שתפסיקי להתקיל את בן הזוג שלך בשאלות קשות. כמובן שגם הזוג עידית ורפאל, תמונת הנגטיב של בן ומעין, נרגש לקראת המפגש, בדרכו נטולת המתח המיני או הרגש האנושי.

מי שדווקא מפגש הזוגות בא לה מקולקל היא קטיה, שאומרת ש"לא בא לה על דברים מהונדסים" (הצהרה מעניינת מפי מישהי שמצאה זוגיות לא רעה בכלל – בתוכנית שידוכים טלוויזיונית). בדרך לכנרת היא וליאור עוצרים את הרכב בצד הדרך וקטיה מהרהרת באפשרות של בריחה. ליאור, הנסיך שהוא, מחבק ומרגיע אותה באומרו "כמה שקשה לך, אני רק אוהב אותך יותר", ומבחינה לוגית זה אומר שטכנית אם קטיה רוצה אהבה ובזוגיות הזו, האינטרס שלה הוא לחתור לקושי תמידי.

מתרגשים בדרכם. בן ומעין, צילום: צילום מסך

באוטו גיא ומתן שרים להם בנסיעה את "על הגשר הישן" שלי רמי קלינשטיין כמו זוג הטרו-נורמטיבי בן 60, מאי ומשה מעדיפים לשיר קריוקי לצלילי עומד אדם ורק לימור מנסה להתרגל לקונספט של תחבורה על-קרקעית, מתלוננת על מהירות הנסיעה ואולי זוכה להבין סופסוף כיצד הדיי-ג'וב שלה מחרב חיי נהגים במרכז יום-יום, שעה שעה. לרקע הגעתם שלה ושל ליעד למקום המפגש קובעים המומחים שהשניים האלה לא באמת זוג, "אבל הם ממשיכים להילחם, מנסים, עולים ויורדים, מתנפצים על הסלעים אחד של השנייה". כן, נשמע כמו תרחיש הגיוני וטבעי בזוגיות בת ארבעה שבועות. וזה אולי עדיף על "מרוב שזה איטי זה מרגיש שזה תקוע", האופן בו מתוארת על ידם הזוגיות של עידית ורפאל, במין אמירה כוללת ופרוידיאנית על כל העונה הארורה הזו.

כל הזוגות ממשיכים להתרגש מאוד גם בחדרים, אבל מנסים להרגיע את עצמם על ידי ריקוד, כמו היו התזמורת של הטיטאניק. ליאור מספר לצלמים ולצופים שהוא ממשיך להאכיל אבק את יתר חתני התוכנית, הפעם על ידי רכישת כרטיסי טיסה ללונדון לו ולקטיה בכריסמס, ואז מגלה (וסליחה אם זה דבר שנאמר כבר בתחילת העונה) שיש לו אח תאום. וזה מסביר המון לגבי ליאור, המושלם שבגברים והקונטרה המושלמת לאדם זהה לו לחלוטין שמסתובב בינינו – רק בגרסתו המרושעת. טוב כזה מסוגל לאזן רק רוע מוחלט – אך זהה לו פיזית.

שני הזוגות הראשונים שנפגשים הם קטיה וליאור ומאי ומשה, ומסתבר שמאי וקטיה מכירות משלבי המיונים וההכנה הנפשית לתוכנית, בעוד משה וליאור מיודדים עוד מגיל בית ספר. אבל ההתלהבות של הזוגות מאי-משה וקטיה-ליאור זה מזה מחווירה אל מול ההתרגשות העצומה שלהם כאשר גיא ומתן מגיעים למתחם המפגש. לקול תשואות נכנס לפריים הזוג הלהט"בי הראשון בתולדות התוכנית, והם מתקבלים במחיאות כפיים, מחמאות כמו "חלוצים" וצווחות של מאי, שמתפעלת כאילו היא נתקלה כרגע בזן נדיר של זברות בסרנגטי. בן ומעין, למקרה שתהיתם, לא מגיעים למפגש הזוגות כי ממש כמו צופי חתונמי, גם הם נרדמו.

מאכילים אבק את האחרים. ליאור וקטיה,

בפרק הבא, מבטיח פרומו מלווה פסקול של סרט אימה, נחשף למפגש בין שני חצאי זוגות שיצאו זה עם זו בעבר, וכמובן בדרמה בין ליעד ולימור. תיראו מופתעים.  

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו