ד"ר יצחק נוי ז"ל | צילום: ללא

בגיל 80: הסופר ואיש הרדיו יצחק נוי נפטר

נוי, שרק לאחרונה חגג את יום הולדתו, נאבק במחלת הסרטן • הוא נטמן במושב נטעים • בראיון לשישבת במרץ האחרון תיאר את מצב בריאותו: "כבר לא אשתתף באולימפיאדה הקרובה"

הסופר, איש הרדיו וההיסטוריון ד"ר יצחק נוי הלך לעולמו בגיל 80. נוי,  שרק לפני כשלושה שבועות חגג את יום הולדתו, נאבק במחלת הסרטן עד שנכנע לה. הוא נטמן אמש (חמישי) אמש במושב הולדתו נטעים.

בראיון ל"שישבת" ב-30 במרץ, תיאר נוי את מצב בריאותו: "כמו של בן 80. כאבים בברכיים ודברים כאלה, אבל אני עדיין נוהג. מה שכן, לאולימפיאדה הקרובה כבר לא אטוס להתחרות".

יצחק נוי, נוֹיְשְטַט, נולד במושב נטעים שבשפלה, שש שנים לפני קום המדינה. הוא בוגר האוניברסיטה העברית ואוניברסיטת ברנדייס במסצ'וסטס, שם קיבל תואר דוקטור להיסטוריה. בשנת 1965 החל את עבודתו בקול־ישראל כקריין חדשות. הוא כתב ספרי נוער וסיפורי רדיו, שיחק בסדרות תסכיתים והגיש את התוכנית "לאם ולילד" ברשת א'.

בסוף שנות ה-70 דיבב בסדרה "היה היה – האדם". נוי שימש עורך בכיר ברדיו, ושנים רבות הגיש ברשת א' תוכנית שבועית שבה סקר קטעי עיתונות.

כתב גם ספרי נוער. יצחק נוי ז"ל, צילום: אריק סולטן
ד"ר יצחק נוי בימיו ברדיו,

לאחר מכן עבר לרשת ב' ושידר, בין השאר, את יומן החוץ - "השעה הבינלאומית". בד בבד הגיש תוכניות על אירועים בהיסטוריה – בישראל ובעולם, תוכניות לסקירת עיתונים, והפופולרית שבהן "שבת עולמית", שאותה הגיש עד לפני כמה שבועות. 

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו