צבי יחזקאלי משיק ספר ילדים וגם פרויקט ספרותי נוסף

בספר הביכורים שלו "אמרתי לכם. זה ג'יהאד", מבקש העיתונאי לקחת את הקורא למסע מחוץ לתודעת המערב - אל תרבות השבט והאסלאם • בנוסף הוא מוציא את "השקט שלפני המבול", הספר הראשון מתוך סדרת ספרי ילדים חדשה אודות מאורעות מלחמת חרבות ברזל

צבי יחזקאלי. צילום: מיכה לובטון

במשך 30 שנה מסקר צבי יחזקאלי את המזרח התיכון ואת הסכסוך הישראלי-פלשתיני בכובעו כעיתונאי ובסדרות הדוקומנטריות שיצר על האסלאם באירופה. כעת הוא משחרר ספר ביכורים בשם "אמרתי לכם. זה ג'יהאד".

בספרו מבקש יחזקאלי לקחת את הקורא למסע מחוץ לתודעת המערב - אל תרבות השבט והאסלאם. שלא כמו בהתפלגות המוכרת לנו בין ימין לשמאל באולפני המלחמה שבטלוויזיה, מדובר בסיקור המרחב הערבי "כפי שהוא מבין את עצמו ולא כפי שהעולם המערבי מבין אותו".

ספרו של צבי יחזקאלי, צילום: אביעד בן סימון

בספר פורש יחזקאלי את השיחות שהיו לו עם יאסר ערפאת ראש הרשות הפלשתינית, עם המחבל זכריה זביידי בג'נין, עם ראש הפת"ח מרוואן ברגותי איתו נפגש בכלא ומשתף בעוד עשרות מפגשים וחוויות.

בנוסף משיק יחזקאלי את "השקט שלפני המבול", הספר הראשון מתוך סדרת ספרי ילדים חדשה אודות מאורעות מלחמת חרבות ברזל. את הספר יחזקאלי כתב יחד עם אורי אדלר ואייר אורי לרמן. זהו ספר קומיקס בלשי המיועד לילדים המספר כיצד ברצועת הטרור בעזה מתכוננים מחבלי חמאס למתקפת טרור נוראית על ישראל.

ספר הילדים של צבי יחזקאלי, צילום: אורי לרמן

יחזקאלי החל את  דרכו העיתונאית בגלי צה"ל. לאחר מכן שימש כראש הדסק לענייני ערבים בערוץ 13. נוסף על הסיקור היומיומי החדשותי, חשף בסדרות הדוקומנטריות שצילם את האסלאם הרדיקלי באירופה. כיום משמש כפרשן בכיר ומגיש התוכנית "הערביסטים", בערוץ החדשות i24NEWS הבינלאומי.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר