פסטיבל הסופרים הבינלאומי חוזר למשכנות שאננים

בין אורחי הפסטיבל, שהשנה כולל גם אירועי זיכרון, הסופרים סיימון שאמה, ג'ון אירווינג ודלפין הורוילר

אירוע הפתיחה של פסטיבל הסופרים הבינלאומי משכנות שאננים ירושלים. צילום: דודי ועקנין

הסופר האמריקני ג׳ון אירווינג (״העולם על פי גארפ״, ״מלון ניו המפשייר״), הסופר וההיסטוריון הבריטי סיימון שאמה (״הסיפור של היהודים״) והסופרת הצרפתייה דלפין הורווילר (״לחיות עם המתים שלנו״) הם בין האורחים שיגיעו השנה לפסטיבל הסופרים הבינלאומי ה-12 שייפתח ביום שני (27 במאי) במשכנות שאננים בירושלים, בתמיכת קרן ירושלים.

הפסטיבל יארך ארבעה ימים, ובמסגרתו יוענק לראשונה פרס משכנות שאננים לפרוזה עברית. הזוכים בפרס בסך 15 אלף שקל הם טלי כהן-צדק – עבור כתב היד של ספר חדש שלה, ״רווח של חמש״, העוסק בחרדותיה של אם שבנה עתיד להתגייס – ואלמוג בהר – עבור כתב היד של ״המשרד לגניבת סיפורים״, שהוא רומן סטירי שנכתב בעקבות יצירותיו של א.ב. יהושע.

בין אירועי הפסטיבל ערב מחווה לסופר דוויד גרוסמן, הסופרים צרויה שלו ואיל מגד ישוחחו על חייהם כבני זוג כותבים החולקים יצירה ובית, נורית זרחי תדבר על כתיבה לילדים ומבוגרים ושיחות ספרותיות נוספות בהן יקחו חלק בין השאר שהרה בלאו, תהילה חכימי, שרי שביט, מאיה ערד, רובי נמדר ועוד.

על פי ג׳וליה פרמנטו-צייזלר, המנהלת האמנותית של הפסטיבל, הפסטיבל השנה אינו חגיגה של ספרות, אלא אירוע שנועד לאחד ולספק מעט נחמה - ומשום כך התוכנית כוללת מגוון אירועי זיכרון, ובהם אירוע על ספרי הארי פוטר לזכר נויה דן שנרצחה בקיבוץ ניר עוז, וביצוע של ״קינת בארי״, יצירה חדשה שכתב המוזיקאי יגל הרוש ותשיר רונה קינן.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר