מ"רשי" דרך "ליצ'י" ועד "מאודי": השמות שהסלבס מעניקים לילדים שלהם

בחו"ל זה טרנד ותיק, סלבס שנותנים לילדיהם שמות ייחודיים ואפילו קצת מוזרים • אבל גם בארץ נראה שזה הולך ונעשה טרנד • שמות כמו איסלה, אלבי, מיאל ונאיה הם רק חלק מהיצירתיות של מפורסמי ארצנו

מיכל אנסקי, צילום: שי פרנקו

בחו"ל זה כבר מזמן הפך להיות טרנד: סלבס שמתחרים על תואר ההורה היצירתי ביותר כשהם מעניקים לילדיהם לא רק חיי פפראצי מהנשימה הראשונה אלא גם שם שיבליט אותם.

גם בארץ המגמה הזו תופסת תאוצה כשיותר ויותר מפורסמים מעניקים לילדיהם שמות שאפשר לכנות אותם "מיוחדים". האחרונה שעשתה זאת היא מיכל אנסקי, שילדה בשבוע שעבר את בתה השלישית והעניקה לה את השם "מאודי". אם תהיתם מה פירוש השם, אנסקי הסבירה זאת בפוסט שהעלתה לאינסטגרם: "בקריאת שמע אנחנו נקראים לאהבה; וְאָהַבְתָּ אֵת ה' אֱלֹהֶיךָ, בְּכָל-לְבָבְךָ וּבְכָל-נַפְשְׁךָ וּבְכָל-מְאֹדֶךָ (דברים ו'). כל בוקר אני מצווה לאהוב בליבי, בנפשי ובכל מאודי".

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Michal Ansky (@michalansky)

גם מיכל הקטנה בחרה להעניק שם ייחודי לבתה השישית שנולדה ביולי האחרון: נאיה. את ההסבר היא העלתה לאינסטגרם: "השם נאיה מורכב משילוב המילים 'נא' ו'יה' ומכאן כי משמעות השם נאיה – אנא אלוהים. השם נאיה מבטא את האדרת האל ואת תחושת ההורים כי ילדם ניתן להם כמתנה מהאל. זה בדיוק מה שאנחנו מרגישים אל נאיה שלנו".

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by מיכל הקטנה (@michalhaktana)

סופי טייב היא כבר מזמן לא רק האחות של נינט. היא ילדה את בתה הבכורה באמצע ספטמבר, מקדימה במעט את אחותה שהיתה בהיריון עם ילדתה השנייה, ובחרה להעניק לצאצאית הרכה שם שהצליח להפתיע רבים: שיינא נחום. מקור השם הוא ביידיש ופירושו "נוי והדר" ו"מתנה מאלוהים".

נינט, שילדה את בתה השנייה קצת אחרי אחותה, בחרה לקרוא לתינוקת לונה רחל. אגב, לונה (ירח בספרדית) הוא גם שם בתם של קרן פלס ונועם טור.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sophia Tayeb Nachum (@sophietayeb)


עברי לידר קרא לבנו הבכור, שנולד לפני כשנתיים, אלבי. מקור השם בערבית ופירושו המילולי הוא "הלב שלי".

בן-אל תבורי ואורטל עמר העניקו לבנם הבכור שם צבעוני במיוחד: תו פרינס. זה היה זמן קצר לפני שהם נפרדו והחלו לנהל מלחמת חורמה ביניהם. תו פרינס כבר בן 3 והיחסים בין הוריו עדיין לא טובים במיוחד.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ortalamar (@ortal_amar)

מרינה מקסימיליאן ובן זוגה גיא מנטש (מהצמד גיא ויהל) בחרו להעניק לבתם את השם הייחודי ליצ'י (כן, כמו הפרי) לוסיה. גם אחותה הקטנה זכתה לשם מיוחד: דומיניק טנא.

אייל גולן ודניאל גרינברג דווקא היו שמרנים למדי בבחירת השם של בנם השני, רון, שנולד בחודש שעבר, אבל בתם הבכורה, שנולדה לפני שנה, זכתה לשם הייחודי מיאל. מה פירוש השם? תלוי את מי שואלים. מיאל הוא דבש בספרדית ובצרפתית, והוא גם שילוב של המילים מיהו האל. אם אתם מחפשים הסבר קצת יותר צבעוני, השם מיאל מורכב משילוב האותיות בשמות אחיה ואחותה של הצאצאית (ילדיו האחרים של גולן): ליאם, אלין ויאן.

הראל סקעת ובן זוגו עידן רול, סגן שר החוץ, צירפו לפני כשלושה חודשים צאצאית מתוקה נוספת למשפחתם הפוטוגנית. התינוקת, אחות לבנם הבכור ארי, זכתה לשם איסלה שפירושו בספרדית אי. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Harel Skaat - הראל סקעת (@harelskaat)

ואי אפשר בלי השחקנית נלי תגר שהייתה אחת מראשונות הטרנד והעניקה לבנה הבכור, שנולד לפני כארבע שנים, שם בעל ייחוס וקדושה: רש"י.  

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Nelly Tagar (@nooltagar)

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכירi