תומר גלאם, השרה גילה גמליאל והילה ארנרייך בטקס באשקלון צילום: סיון מטודי

שיקום המצוק באשקלון

הסתיים פרויקט שובר הגלים באשקלון, שנועד להציל את המצוק מקריסה

תומר גלאם, השרה גילה גמליאל והילה ארנרייך בטקס באשקלון צילום: סיון מטודי

החברה הממשלתית להגנות מצוקי חוף הים התיכון, המשרד להגנת הסביבה ועיריית אשקלון ציינו את סיום פרויקט שיקום שובר הגלים באשקלון. המצוק החופי באשקלון נמנה עם המצוקים הדחופים ביותר לטיפול, כאשר מבדיקה שנערכה נמצא כי המצוק החופי באשקלון נסוג במהלך 25 השנים האחרונות ביותר מ-20 מטר בחלק מהמקומות וקו החוף נסוג ביותר מ-30 מטר.

הטקס לציון סיום הפרויקט התקיים במעמד השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל, ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם, ומנכ"לית החברה הממשלתית להגנות מצוקי חוף הים התיכון, הילה ארנרייך.

שיקום שובר הגלים מצטרף לשני פרויקטים נוספים שסיימה החברה הממשלתית בשנתיים האחרונות באשקלון, הכוללים הקמת 5 ריפים של מבנים ימיים מסוג גיאוטיובים והרחבה מאסיבית של רצועת החוף במטרה להגן על המצוק.

השרה גמליאל: "חלק מן ההגנה על המצוק בחופי אשקלון, הנמצא בתהליך התמוטטות ונסיגה, בין היתר בשל משבר האקלים, כלל את שיקום שובר הגלים הצפוני שהסתיים".

ראש העיר גלאם: "לאחרונה העירייה קידמה את התוכנית התקדימית להגנה יבשתית, תוכנית המהווה אבן דרך משמעותית בהגנה על המצוק, והיא תקדם אותנו צעד נוסף למיצוי הפוטנציאל הטמון ברצועת החוף היפהפייה שיש לנו בעיר כמוקד תיירות, בילוי, פנאי ונופש".

הילה ארנרייך: "מערכת ההגנה הימית שהוקמה על ידי החברה, מטרתה לבלום את אנרגיית הגלים והמשך פגיעת גלי הים המלחכים את בסיס המצוק ומובילים לקריסתו". 

כדאי להכירi