מרצדס: מסחריות חשמליות כבר כאן

מרצדס מתחילה לשווק רכבים מסחריים, להובלות והסעות, עם הנעה חשמלית בישראל. החל מ-351,000 שקלים

מרצדס ממשיכה לצעוד לעבר העתיד החשמלי, והפעם מדובר בגזרת הרכב המסחרי של החברה. בימים אלו מתחיל שיווקן של מרצדס EQV ומרצדס eVito האמורים להציע הוזלה בהוצאות התפעול השוטפות לצד טווח של כ-340 ק”מ.

עוד מאוברדרייב >>>

שני הדגמים מצוידים במערכת הנעה חשמלית עם הספק של 204 כ”ס המוזנת מסוללה בעלת קיבולת של 90 קוט”ש. זו ממוקמת ברצפת הרכב והטמפרטורה שלה מנוהלת ע”י מערכת קירור בנוזל. בכל הקשור למהירות טעינה, יש כאן תמיכה בטעינת DC עד 110 קוט”ש מה שמתבטא בזמן טעינה (עד 80 אחוז) תוך 45 דקות.

 

ה-EQV מיועד להיסעים (נהג ושישה נוסעים) או לכאלו שצריכים לשנע מספר נוסעים ברמת נוחות גבוהה – עם אבזור, גימור ומראה תואם. זה כולל, בין השאר, מערכת מולטימדיה מקורית עם מסך מגע 10.25 אינץ’, מצלמות 360 מעלות, בקרת אקלים דיגיטלית גם למושבים האחוריים, תאורת אווירה, מושבים קדמיים מתכווננים חשמלית (כולל חימום וקירור), חימום וקירור למושבים הקדמיים והרשימה עוד ארוכה. המחיר, בהתאם, מתחיל ב-643,500 שקלים.

ה-eVito הולך לכיוון המסחרי הקלאסי יותר, זה של רכבים המיועדים לעבודה יום-יומית במשימות שונות. ניתן לשלב כאן שמונה נוסעים ונהג, רשימת אבזור הנוחות והנראות מצומצמת יותר והמחיר מתחיל ב-462,150 שקלים. גרסת הוואן שלו מיועדת להובלת מטען בעיקרה, מגיע עם משטחים נטולי חלונות ומחירה מתחיל ב- 351,000 שקלים.

כל הדגמים האמורים מציעים רמת בטיחות גבוהה לפי מרצדס, עם אביזרים בטיחות מתקדמים כמו בלימת חירום אוטונומית, מערכת עזר לשמירה על נתיב הנסיעה, התרעה לשטחים מים ועוד. ה-EQV מוסיפה על אלו גם בקרת שיוט אדפטיבית.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכירi