ענף הרכב ממשיך להירתם בזמן חירום

לאור המצב הביטחוני, חברות ויבואניות הרכב בישראל ממשיכות בשלל מיזמים לטובת המפונים והנפגעים במלחמה

סקייוול בקמפיין למען החטופים: חברת כדורי יבואנית סקייוול לישראל יוצאת במבצע לאור המצב בו ניתן לרכוש את מהמלאי הקיים את רכב הפנאי החשמלי ET5 ללא מקדמה, כאשר ניתן לשלם את מלוא הסכום על הרכב רק בעוד שנה. יחד עם זאת, לקוחות סקייוול שרכבם נפגע במלחמה יקבלו רכב חלופי ללא עלות עד לקבלת הפיצויים על הנזק ממס רכוש. במקביל נרתמת קבוצת כדורי לקמפיין למעל שחרור החטופים, כאשר תפיק מדבקות לרכב ושלטים עם הכיתוב “תינוק בעזה – החזירו את החטופים עכשיו” ותקדם את הקמפיין האתרי החברה וברשת האינטרנט.

עוד מאוברדרייב >>>

ג’ילי למען מפוני העוטף והצפון: חברת ג’ילי מתגייסת בימים אלו למען התושבים המפונים מקו עימות בעוטף עזה ובגבול הצפון בשיתוף מוזיאון המדע בחיפה. במסגרת שיתוף הפעולה עם המדעטק נתרמה מכונית גיאומטרי C כדי שתשמש כניידת מדע יחד עם 6 ניידות נוספות לפעילויות מדעיות עבור ילדי המפונים שעורך המדעטק ברחבי הארץ.

צילום: אופק ברקוביץ

התאוששות בתחבורה הציבורית: אפליקציית הניידות ותכנון הנסיעה Moovit מפרסמת בימים אלו נתונים על השימוש בתחבורה הציבורית בזמן המלחמה. מן הנתונים עולה כי בשבוע הראשון למלחמה הייתה ירידה דרסטית של עד 70% נסיעות באוטבוסים וברכבות.  במשך השבועות שחלפו מאז תחילת המלחמה ישנה עליה עקבית בשימוש בתחבורה ציבורית, כאשר נכון לעתה אחוז השימוש בתחבורה הציבורית כחודש לאחר המלחמה עומד על למעלה מ-50% מהתפוסה בימים רגילים – פי 2 מאשר בשבוע הראשון למלחמה.

קבוצת שלמה מחלצת רכבים מהעוטף: קבוצת הרכב שלמה ממשיכה בימים אלו במבצע לחילוץ רכבים של תושבי ישובי עוטף עזה שפונו מבתיהם. במהלך המבצע נוטלים חלק 13 מוביליות ועוד 4 רכבי סיוע כדי לגרור ולפנות רכבים של תושבים. עד כה פונו למעלה מ-100 רכבים שהוחזרו לבעליהם, מהם 65 רכבים שחולצו מקיבוץ נחל עוז. לצד החילוץ ביצעו מכונאי החברה גם בדיקות כשירות לרכבים לפני שהוחזרו לבעליהם.

צילום: עזרא לוי
טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר