פרסום ראשון: סודאן וישראל יחתמו על הסכם לנורמליזציה מלאה ביחסי המדינות

ההחלטה ההיסטורית התקבלה לאחר משא ומתן מתמשך בין חרטום לוושינגטון • כחלק מהמהלך, ארצות הברית תסיר את סודאן מרשימת המדינות תומכות הטרור • ל"ישראל היום" נודע כי בכירים מירושלים טסו אתמול לחרטום, נפגשו עם מקביליהם וסיכמו איתם על כינון יחסי שלום מלאים

נתניהו, טראמפ ואל-בורהאן // צילומים: עמית שאבי, אי.אף.פי ו-GettyImages // רה"מ נתניהו, הנשיא טראמפ ויו"ר המועצה הריבונית אל-בורהאן

לאחר חודשים ארוכים של מאמצים ומגעים מרובים מול ארה"ב, סודאן החליטה על נרמול יחסים מלא עם ישראל, כך נודע ל"ישראל היום" מגורם מדיני יודע דבר.

ההודעה הרשמית והפומבית על ההחלטה צפויה בסוף השבוע הקרוב או בתחילת השבוע הבא, ככל הנראה לאחר שיחת טלפון משותפת של הנשיא טראמפ ויו"ר המועצה הזמנית של סודאן, עבד אל-פתאח אל-בורהאן. במהלך יום רביעי יצאה טיסה ישירה ונדירה מישראל לחרטום ובחזרה. את דבר הטיסה חשף עיתונאי "הארץ" אבי שרף.

ל"ישראל היום" נודע כי על המטוס הייתה משלחת ישראלית רמת דרג מהמוסד וממשרד ראש הממשלה. הנציגים הישראלים הבכירים נפגשו בבירה הסודאנית עם מקביליהם בממשלה הזמנית. בסיכום השיחות הושגה ההסכמה הסופית על הכרה הדדית בין ישראל וסודאן. 

יצוין כי אתמול שוב קטע ראש הממשלה נתניהו את ישיבת קבינט הקורונה לטובת מה שהגדיר כ"צורך לאומי דחוף". נראה כי הפסקת הדיון הייתה בין היתר לצורך עדכון בסוגיית סודאן. בכל מקרה, ההכרזה הסודאנית הצפויה על הכרה בישראל תצטרף להסכמים ההיסטוריים שכבר נחתמו בין ישראל לבין איחוד האמירויות ובחריין. 

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר