חברה ישראלית תנטרל איומי רחפנים עבור ארה"ב

די-פנד פיתחה פתרון נגד רחפנים עוינים, שנבחר לשמש את צבא ארה"ב, ה-FBI ומשטרת הגבולות • המערכת משתלטת על הרחפן ומנחיתה אותו באזור בטוח

חברת  D-Fend Solutions (די-פנד), המפתחת פתרון לנטרול רחפנים עוינים, הודיעה שיחידת החדשנות של משרד ההגנה האמריקני (DIU) בחרה במערכת ה-EnforceAir מתוצרתה, כפתרון המשולב במערכת נטרול הרחפנים של היחידה.ה-EnforceAir, היא מערכת אוטונומית מתקדמת המזהה ומאתרת באופן אוטומטי ופסיבי רחפנים עוינים, המנטרלת סיכונים על ידי השתלטות והנחתת הרחפנים באזור בטוח המוגדר מראש. כל פעולות המערכת מתבצעות ללא כל שיבוש של רשתות, שידורים וגלי תקשורת סלולרית, אינטרנט, רדיו, ג'י.פי.אס וכדומה. ללא טכנולוגיה קינטית וגם אינה דורשת קו ראיה אל הרחפן, מה שהופך אותה לאידיאלית בכל סביבה מורכבת, עירונית או כפרית.

מערכת ניטרול הרחפנים של חברת די-פנדהסוכנויות המפעילות כיום את ה-EnforceAir, כוללות את הכוחות המיוחדים של ארה"ב, צבא היבשה של ארה"ב ((US Army, ה-FBI ומשטרת הגבולות של ארה"ב, לשמירת הביטחון הלאומי של ארה"ב כנגד רחפנים מסחריים עוינים.ה-EnforceAir, פותח בתהליך מזורז בשיתוף עם משרד עוזר שר ההגנה האמריקני לפעולות מיוחדות וקונפליקטים בעצימות נמוכה (ASD SO / LIC), ועם היחידה הטכנית לתמיכה במלחמה בטרור (CTTSO). בתמיכת משרד ההגנה האמריקני (DoD) ובשיתוף סוכנויות אכיפת החוק האמריקניות. במהלך 2019 ה-EnforceAir הוטמע והופעל בהצלחה על ידי יותר מעשרים גופים וסוכנויות אמריקניות של DoD, DHS ו- DOJ.

"ה-EnforceAir הפגינה ביצועים ללא תחרות, הודות לעדכונים ושיפורים מתמידים של חברת די-פנד, וכן תהליך פיתוח ספירלי המבוסס על משוב ישיר ממפעילי צוותים טקטיים זעירים הפרושים ברחבי ארה"ב ומחוצה לה" אמר מייקל ג'יי טרקסלר, מנהל תוכנית המבצעים הטאקטיים של חברת ASD SOLIC CTTSO. "די-פנד מהווה מרכיב מהותי הולך וגדל במאמצינו הבלתי פוסקים לשמור על ביטחון חיילינו ומדינתנו".

  

צילום: משה שי"הבחירה של DoD ב-EnforceAir כפתרון הטכנולוגי הטוב ביותר בתחום ה- RF (תדרי רדיו), היא הישג עצום עבור די-פנד" אמר זוהר הלחמי, יו"ר ומנכ"ל די-פנד. "אנו גאים להיות חלק ייחודי וחיוני בפתרון הקריטי להגנה על אזרחי וחיילי ארה"ב".גרג גאדג'ר, נשיא ומנכ"ל אלתא צפון אמריקה, המשווקת הבלעדית של די-פנד בארה"ב, אמר: "ה-EnforceAir של די-פנד, ממשיכה להדגים יכולות יוצאות דופן ועליונות לעומת כל פתרון אחר לנטרול רחפנים. אנו גאים לייצג את די-פנד בארה"ב ולתמוך במאמצים הביטחוניים של ה DoD".הרקע לשיתוף הפעולהה-DIU תמכה במספר גופים של משרד ההגנה האמריקני (DoD), בתהליך בחינת טכנולוגיות משתלבות שונות במהלך אירוע Black Dart 2019. מתוך שש-עשרה חברות שנבחנו, נבחרה מערכת ה-EnforceAir של די-פנד כמערכת ה-RF המובילה בתחומה. בנובמבר האחרון, התקיים אירוע נוסף בוא נמשכה בחינת היכולות נטרול רחפנים, של ה-EnforceAir והשתלבותה בתוך System of Systems, כאשר תוצאות הבחינה אף סייעו בהבנת דרישתו של המשרד לעניין שילוב יכולות.אודות די-פנד פתרונות

 

"די-פנד פתרונות" נוסדה בשנת 2017 ומובילה בתחום הפתרונות לנטרול איומי רחפנים בסביבות עירוניות מורכבות ובתרחישי ביטחון מדינתיים המאתגרים ביותר. בשנה החולפת, השלימה החברה סבב גיוס שני בהיקף של 28 מיליון דולרים, אותו הובילה קלארידג' ישראל, בהשתתפות המשקיעה הקיימת קרן ורטקס.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר